Nápady na podnikání 16: Zdravotnictví i designové toalety

 Nápady na podnikání 16: Zdravotnictví i designové toalety

Dnes se podíváme na další inovační várku propojující design, zdravotnickou péči a moderní technologie. Jeden nápad může také sloužit i jako pobídka ke zhlédnutí poučného filmu.

Designové veřejné záchodky

V San Franciscu vznikly nové veřejné toalety, jež mají kombinovat design a technologie. Vytvořeny byly architektonickou firmou SmithGroupJJR a mají připomínat tvar lusku. Budou připojeny k městské kanalizaci a budou využívat recyklovanou, dešťovou, vodu pro spláchnutí a čištění toalet. Součástí návrhu je, že by mohly sloužit jako informační kiosky a podávat tak lidem informace o akcích a záležitostech města.

Film podporující dárcovství orgánů

V USA umírá denně kvůli nedostatku darovacích orgánů téměř 22 lidí. A zdravotnické centrum ve spolupráci s charitou se s tím snaží něco udělat, a to vytvořením kampaně nazvané #GiveYourHeart, která propojuje celovečerní film, billboardy a web. Film Corazón je založen na skutečném příběhu pacienta a nedávno získal cenu Cannes Lions Grand Prix Health and Wellness award.

Poskytnutí zdravotní péče prostřednictvím mobilu

Dvojice lékařů se rozhodla vytvořit mobilní aplikaci Babylon, jejímž cílem je poskytovat vysoce kvalitní lékařskou péči prostřednictvím mobilního telefonu. Už od svého zahájení v roce 2013 získala několik cen a je vysoce hodnocena i svými uživateli. Prozatím umožňuje klást otázky do chatu, nebo si domluvit virtuální schůzku s lékařem. A další funkce, např. zdravotní kontroly, na sebe nedají dlouho čekat.

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz