Nápady na podnikání 4: obličejová palačinka, počítačem ohřívané domovy a „chytré“ bydlení

 Nápady na podnikání 4: obličejová palačinka, počítačem ohřívané domovy a „chytré“ bydlení

V tomto článku se opět zaměříme na několik nových nápadů k podnikání. Některým se zasmějete, jiné označíte za chytré a vhodné. Moderní doba je plná chytrých nápadů, tak se nechejte inspirovat.

Vaše palačinka

U tohoto projektu dochází ke spojení modernity s vtipností. Ale proč ne… Společnost Kinneir Duffort přišla s palačinkou zobrazující vaši tvář. S využitím technologie 3D tiskáren je i tohle možné. Kombinací digitálního fotoaparátu a technologie CNC software transformuje obraz i jeho obrysové tóny do dávkovače na těsto, který tak vytvoří chutnou palačinku, dá se říct přímo šitou vám na míru.

Počítač, který vás doma zahřeje

Ekologický nizozemský koncept Nerdalize využívá teplo vyrobené z počítačových serverů k ohřátí domovů. Nebude třeba využívat chladící izolace k produkovanému teplu z počítače, bude moci se využít smysluplněji. Je možnost si do domácnosti pronajmout server, který pokryje náklady za energii. Společnosti si pronajmou zařízení z Nerdalize a dojde k úsporám 30 – 55 %. Vy ušetříte a navíc budete šetrnější k životnímu prostředí.

„Chytré“ domovy díky dálkovému ovládání

Na trhu už máme „chytré“ telefony i kartáčky na zuby, teď přichází na řadu „chytré“ domácnosti. Je třeba si jenom pořídit zařízení Knocki, což je na baterii poháněný disk, který transformuje jakýkoliv povrch vaší domácnosti do inteligentního nástroje. Stačí na dané místo pouze zaklepat. Knocki je možné nainstalovat do nočního stolku, dveří či kamkoliv jinam. Pomocí softwarové aplikace si zvolíte způsob a sekvenci klepání i úkol, který má klepáním nastat (např. spuštění hudby, spuštění varné konvice k ohřátí vody). V současné době je toto zařízení k dispozici ke koupi pro předem zaregistrované za 59 dolarů, na trh se dostane až koncem roku.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz