Nápady na podnikání 5: asfaltová sůl, inteligentní zubní kartáček a výměna míst v letadle

 Nápady na podnikání 5: asfaltová sůl, inteligentní zubní kartáček a výměna míst v letadle

Přinášíme vám další nápady na podnikání. Tentokrát se podíváme na nový materiál pro zmrzlé silnice, inteligentní zubní kartáček odměňující dobré návyky v péči o chrup a aplikaci pro výměnu sedadel v letadle.

Novinka pro zmrzlé silnice

Každou zimu se spotřebuje mnoho dolarů i tun soli k odmrazení silnic, a proto turecký tým z Koç University vymyslel nový materiál pro silnici, který by zabránil jejímu zmrznutí. Materiál je kombinací asfaltu, soli a polymeru a laboratorní testy prokázaly jeho oddalování tvorby ledových povrchů. Bude-li použita skutečně na silnicích, přes něž projede množství aut, bude účinnější, neboť se odhalilo, že se už nyní pod povrchem díky jízdě osobních a nákladních aut skrývá vrstva sůl-polymerového kompozitu.Vyvstává otázka, proč tímto materiálem nepotáhnout i chodníky…

Inteligentní zubní kartáček a zubní plán

Startup Beam z Ohia chce odměňovat zákazníky za správnou péči o svůj chrup. Každý zákazník dostane inteligentní elektrický zubní kartáček, zubní pastu i zubní nit. Díky „chytrým“ kartáčkům mohou dentisté kontrolovat návyky čištění zubů a správnou péči o zuby. Za dobré návyky jsou uživatelé odměňováni hvězdami, které mohou vyměnit za náhradní hlavice nebo za peníze v hotovosti. S touto aplikací spolupracuje velká řada amerických dentistů, je jich pravděpodobně až 95 000, a klienti si přes ni mohou plánovat kontroly a získat slevu na ošetření až 50 % pro sebe i své rodiny. Do této osvětové kampaně se mohou zapojit jak jednotlivci, tak skupiny v rámci podniku.

All-inclusive rezervace míst v letadle

Aplikace SeatSwappr pro rezervaci míst v letadle je výborná pro ty, kdo mají strach vedle koho budou v letadle sedět. Cestujícím komerčních letů je umožněno požádat o výměnu sedadel před vstupem na palubu. Podobná peer-to-peer aplikace je Seateroo, která umožňuje cestujícím ucházet se o tzv. VIP (přednostní) sedadla a dávat svá sedadla do dražby i po té, co nastoupí na palubu.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz