Nápady na podnikání 6: objednávka přes chat, rozpoznání obrazu pro nevidomé, alternativní vyhledávač

 Nápady na podnikání 6: objednávka přes chat, rozpoznání obrazu pro nevidomé, alternativní vyhledávač

Dnešní várka nových inovativních nápadů pomůže jak nevidomým, tak těm, kteří si chtějí usnadnit práci. A je jedno, zda jste zaměstnavatelé či internetoví surfaři.

Objednávka v restauraci přes chat

Velká část nákladů souvisejících s provozem restauračního zařízení souvisí s infrastrukturou zaměstnanců. Restaurace Renrenxiang v čínském Pekingu se rozhodla pro změnu. A to využitím velmi oblíbené chatové aplikace WeChat. Návštěvníci si vybírají svou objednávku v menu uloženém v aplikaci. Jejím prostřednictvím se také dozví o tom, že jídlo je připraveno ke konzumaci, a mohou přes ni i svou objednávku zaplatit. Přestože lidský kontakt je nezastupitelný, aplikace sklízí úspěch.

Rozpoznání obrazu pro nevidomé

Nová aplikace pro smartphone BlindTool je jako stvořená pro nevidomé jedince, kteří díky ní mohou, řečeno obrazně, vidět, co mají před sebou. Aplikace na nižší vývojové úrovni TapTapSee byla omezena na fotografování objektů. Ale bezplatná BlindTool automaticky rozpozná objekt a popíše jej nevidomému verbálně. Aplikace je v současnosti pouze v beta verzi a její obrazová banka disponuje pouze 1000 obrazy, doufejme však, že se brzy rozroste.

Alternativní internetový vyhledávač

Běžnou situací je, že při vyhledávání na internetu vám na Googlu vyskočí na prvních místech nejoblíbenější webové stránky, ale malé podniky, které nemají dostatek financí pro SEO služby, najdete až po projetí desítek stránek. Proto se mezi inovacemi objevil alternativní vyhledávač Million Short, který vám při surfování po internetu umožní odstranit až prvních 1 000 000 vyhledaných výsledků. Stačí si Million Short instalovat ve vašem prohlížeči jako výchozí vyhledávač, pak jenom vybrat, jaký počet vyhledaného od 100 do 1 000 000 chcete odstranit. Filtrováním můžete také z vyhledávání odstranit např. stránky s reklamami, live chatem nebo komerční stránky.

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz