Nápady na podnikání 7: efektivní oběd pro zaměstnance, neřízená samoobsluha, možnosti pro dárce krve

 Nápady na podnikání  7: efektivní oběd pro zaměstnance, neřízená samoobsluha, možnosti pro dárce krve

Řada zaměstnanců má problém s tím, jak se stihnout včas a dobře naobědvat. Kromě start-upu zaměřeného na tento problém se v článku dozvíte, jak ve Švédsku nakupují v samoobsluze bez prodavačů a jak je možné darovat krev.

Efektivní pracovní oběd

Mnozí zaměstnanci mají co dělat, aby stihli během své polední pauzy dojít do restaurace, vyčkat, než přinesou jídlo, a v klidu se naobědvat. Nová bezplatná aplikace Allset jim to chce usnadnit. Stačí, aby uživatelé této aplikace zadali adresu pracoviště, a dle ní jim vyjedou nejbližší restaurace zapojené do tohoto projektu. Pak si stačí jen vybrat menu, čas příchodu a mohou oběd už předem zaplatit. Po příchodu do restaurace stačí oznámit své jméno a jídlo budete mít připraveno. Bohužel je zatím tato služba k dispozici pouze v San Francisku a New Yorku.

Odběr krve snadno a rychle

Za účelem zefektivnění účinnosti systému zdravotní péče v rámci odběru krve (pro klinické i lékařské vyšetření) a snížení cestovních nákladů, vynakládaných na tuto službu, vznikla mobilní aplikace Iggbo. Lékaři zde mohou zadat svůj požadavek na odběr krve a ten bude zaslán všem dárcům krve, kteří využívají tuto aplikaci. K odběru pak může dojít přímo doma u dárce, než aby musel složitě cestovat a strávit čas v čekárně. Aplikace navíc hlídá schůzky uživatelů, upomíná na ně a nabízí možnost následného hodnocení.

Samoobsluha bez zaměstnanců

Švédský podnikatel Robert Ilijason otevřel Naraffar, první samoobsluhu bez zaměstnanců, nacházející se v malém městečku Viken. Obchod je otevřen nonstop a nabízí všechny základní potraviny, čerstvé i trvanlivé. Kdo zde chce nakupovat, stáhne si aplikaci prodejny a jednoduše chodí a skenuje kupované zboží. Na konci měsíce pak obdrží účet za celý nákup. Zákazníci žijící v tomto odlehlém městě pak nemusí jezdit daleko do nejbližšího supermarketu. Obchod, vedle toho, že důvěřuje poctivosti zákazníků, je hlídán šesti bezpečnostními kamerami a sám majitel, bydlící nedaleko, obdrží textové upozornění v případě, že dveře zůstanou otevřené déle než osm sekund.

Related post

1 Comment

Leave a Reply

MámNapad.cz