Nápady na podnikání 9: nábytek na míru, popelnice a Wi-Fi, holubi se vracejí

 Nápady na podnikání 9: nábytek na míru, popelnice a Wi-Fi, holubi se vracejí

Jeden z nápadů se někomu může jevit docela zvláštně, ale funguje. Je to popelnice, která vám poskytne Wi-Fi připojení. Dále se v článku dozvíte, jak si můžete nechat vyrobit nábytek na míru v blízkosti domova a jak se opět začínají za dobrým účelem využívat holubi. Tentokrát však nejde o leteckou poštu.

Nábytek na míru z místa bydliště

Nechat si dovést nábytek z daleka může být drahé i časově náročné. Proto přišla společnost Opendesk s projektem, díky kterému si můžete vybrat designový nábytek na míru a nechat si jej postavit v blízké dílně. Jde o složený nábytek z místních zdrojů, který si můžete doma snadno sestavit. Pro zákazníky navíc vytvořili službu Opendesk Express, díky které si mohou nakoupit na vyžádání už hotový nábytek. Ten jim bude dovezen domů do dvou týdnů.

Popelnice darující Wi-Fi

Indický projekt ThinkScream vytvořil chytré popelnice, které poskytují lidem po vyhození odpadků za odměnu 15 minut bezdrátového připojení k internetu. Po vyhození odpadků se na LED obrazovce rozsvítí symbol WiFi a lidé mohou brouzdat po internetu v okruhu až 50 yardů. Každá taková popelnice stojí asi 1500 dolarů a mnohé společnosti o ni mají zájem. Chytrým způsobem se tak omezí likvidace odpadků na veřejných prostranstvích.

Holubi opět na scéně

Výzkumný londýnský projekt Pigeon Air Patrol si vzpomněl na dávné využívání holubů k roznosu pošty a nyní je využívá k zjišťování kvality ovzduší. Holubům se připevní malé a lehké sledovací batůžky, díky kterým monitorují a shromažďují údaje o městském ovzduší, tedy stav oxidu dusičitého a ozónu. Využíváno je deset holubů od profesionálních chovatelů. Zatím se měří znečištění pouze v 11 městech, ale společnost doufá v podporu a zájem více lidí po celém světě.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz