Nápady na podnikání 4: cestování zdarma pro čtenáře, feministická seznamka a inteligentní zrcadlo

 Nápady na podnikání 4: cestování zdarma pro čtenáře, feministická seznamka a inteligentní zrcadlo

Přinášíme další světové nápady na podnikání. Na co se můžete těšit? Cestování zdarma pro čtenáře, feministická aplikace o etiketě a inteligentní zrcadlo pro sluneční svit.

Čtenáři cestují zdarma

Čtete? Tak cestujte zdarma. Tyto výhody čekaly na čtenáře loni v létě v rumunském městě Cluj-Napoca. Iniciátor tohoto projektu, samozřejmě vášnivý čtenář, sledoval jediný cíl, omezit používání mobilů a smartphonů při jízdě městskou hromadnou dopravou. Byl to dobrý nápad, jak nenásilnou formou přimět lidi ke čtení. Stále se totiž zvyšují počty lidí čtenářsky negramotných a následek vidíme, čteme-li od nich napsaný text nebo v jejich neznalosti všeobecného společenského základu. Nebylo by k zahození přivést tento projekt i do českých luhů a hájů. Možná tomu chtějí napomoci knihovny na nádražích, kde si můžete vypůjčit knihu a podle libosti buď vrátit, nebo si ji nechat.

Zrcadlo, zrcadlo…

Tentokrát nebylo vymyšlené zrcadlo ze Sněhurky, které nám řekne, kdo je nejkrásnější, ale jiné, inteligentní zrcadlo. Jmenuje se Lucy. Jedná se o adaptivní zrcadlo, které využívá sil robotiky k tomu, aby přesměrovalo sluneční světlo na jakoukoliv část místnosti, kterou chceme. Nejen že nemusíme spotřebovávat žárovky v domácnosti, abychom měli někde více světla, ale posilujeme tím i vlastní organismus. Slunce totiž, jak je známo, dodává našemu tělu potřebný vitamin D.

Etiketa v malíčku

Bumble je název nové feministické datové aplikace, která pomocí funkce ViBee podporuje etiketu, správné a žádoucí chování, u mužského pohlaví. Představitel české etikety Ladislav Špaček by měl radost. Pořád totiž existují muži, kterým je etiketa cizí, neví, jak se chovat ve společnosti s dámou či nadřízeným.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz