Nápady na podnikání 12: dobrá nálada bez alkoholu, nakupování školních potřeb a interaktivní lezecká stěna

 Nápady na podnikání 12: dobrá nálada bez alkoholu, nakupování školních potřeb a interaktivní lezecká stěna

Dnešní porce nápadů potěší rodiče školáků, lezecké nadšence a ty, kteří občas, případně často popíjí alkoholické nápoje.

Interaktivní lezecká stěna

Vývojáři z finské fakulty univerzity Aalto přišli s inovací Augmented. Jedná se o interaktivní horolezeckou stěnu. Tato nová stěna je vhodná pro všechny věkové i dovednostní kategorie. Na základě inteligentního sledování pohybu jednotlivce vytváří rozsvícenou stěnu s různými navrhovanými trasami, výzvami a hrami, například s kooperativní hrou pro dva lezce. V současné době je tato služba nabízena na třech místech ve Finsku.

Alkoholové účinky bez alkoholu

Vzpomínáte si na pohádku Princezna koloběžka s Dádou Patrasovou, kde zazněla hláška „oblečená, neoblečená“? Tak tady by se dalo užít „opojená, neopojená alkoholem“. Jedná se o britský projekt Alcosynth, který napodobuje příjemné účinky alkoholu na duševní stav bez kocoviny nebo zdravotních následků. Jedná se o sloučeniny látek, jež jsou nyní testovány a mohly by v roce 2050 nahradit samotný alkohol. Účinky trvají několik hodin a opojný stav si řídíme sami, dle potřeby vystřízlivění.

Školní potřeby bez návštěvy obchodu

Nová verze americké aplikace Stamples Easy System usnadní čas rodičům dětí školou povinných. Jedná se o bezpečný online objednávkový systém, který je založen na tom, že rodiče zašlou fotografii seznamu s potřebnými školními potřebami. Ve vytvořeném nákupním košíku mohou provést individuální změny, zvolit způsob doručení a pak už jen čekat bez zbytečné ztráty času a nachozených kilometrů.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz