Nová sezóna ročníku Česká inovace otevřena

 Nová sezóna ročníku Česká inovace otevřena

Tým České inovace ve spolupráci s novou kávovou limonádou Mazagrande uspořádal poslední srpnový den v areálu Bruselského pavilonu EXPO 58 v Letenských sadech ČIN Open Air 2017, akci, na níž našly společnou řeč vědomosti i zábava. Založili tak novou tradici odlehčeného letního komunitního setkání inovátorů.

Více než 150 hostů si užilo například sérii inspirativních přednášek předních inovačních leaderů, zblízka se seznámilo s ukázkou českých technologií a inovací, nebo se za hudebního podkresu z dílny DJky MeryEn jednoduše zapovídalo s ostatními návštěvníky. Inspirativní atmosféru podpořil nejen krásný výhled na Prahu a řeku Vltavu.

V rámci série krátkých inspirativních výstupů pohovořili speakeři David Enc (IBM), Ladislav Eberl a Jiří Peters (Gravelli), Martin Rozhoň (Vivantis), Hana Němcová a Tereza Dvořáková (Frusack) o tom, kde berou inspiraci a energii pro svou činnost, jaké novinky se jim v poslední době podařilo přivést na svět či jak si udržují motivaci do další práce. Připomněli zejména důležitou roli zvědavosti v životě, která je hnacím motorem objevování a tudíž i absolutním základem inovačního průmyslu.

Volného pohybu potom hosté využívali k testování zajímavých vystavených produktů, mezi nimiž, kromě baru Mazagrande, byly elektromobilní dodávka Streetscooter, elektrodobíjecí stanice, elektrokolo a automobil Pražské energetiky, podívat se mohli do obojživelného vozidla Enjoy Tech, prohlídnout si elektromobily BMW i3 a i8, seznámit se s produkty 3D technologie kovu Metal 3D a 3D perem od 3DSimo, vyzkoušet si virtuální realitu s Asociací virtuální reality a VR Musashi, podívat se skrz průsvitný beton Gravelli, stát se pilotem s My Airlines, hledat inspiraci s Byzance při měření světla, zvuku a vzdálenosti, a kdo si chtěl z párty odnést vzpomínku, mohl si svůj nápoj Mazagrande odnést třeba v obalu Frusack – ekologickém, plně kompostovatelném obalu na potraviny.

Na začátku večera se ke slovu dostal ředitel České inovace Ing. Tomáš Pelikán a členové správní rady, Roman Šiser, Robin Čumpelík a Marek Babšický, kteří nastínili, jaké jsou plány České inovace do následujících měsíců. Nově nastartovaný ČIN se v sezóně 2017/18 vrátí k tradici populární soutěže a Festivalu inovací, chystá se ambiciózní projekt Czech Innovation Centre, Czech Innovation Team a Czech Innovation Expo. Zatímco tedy léto pomalu končí, v inovacích vše teprve začíná, a je proto na co se těšit.

Slovy nového ředitele Tomáše Pelikána „Jsme velmi zvědaví, jaké nové inovace v letošním roce objevíme“ se otevřel nový ročník soutěže České inovace. „Přihlásit do soutěže se může každý, z jakéhokoliv oboru i všech věkových kategorií, pomocí formuláře na stránkách www.ceskainovace.cz. A jako tradičně bude soutěž rozdělena do 4 kategorií:
1) Výzkum a vývoj pro praxi
2) Start up / Spin off
3) Firemní a průmyslové inovace
4) Společensko prospěšné inovace a inovace ve veřejné správě“

S přicházejícím stmíváním už na hosty čekala příjemná kombinace pití-jídlo-hudba, stejně jako příležitost k networkingu a rozhovorům na visuté terase, doplněné světelnou show z produkce firmy Lumitrix. Do kompletní tmy a ticha se Bruselský pavilon znovu ponořil až po půlnoci, kdy se poslední z hostů vydali na cestu domů. Cesta plná výzev teď čeká i ČIN a jeho partnery, kdy budou vyvíjet maximální možné úsilí, aby se z České republiky znovu stal prvoligový inovační hráč. Máme na to.

Zdroj: TZ ČIN

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz