Nové coworkingové centrum WorkLounge startuje v Praze

Freelanceři, start-upy nebo zavedené malé firmy budou mít brzy možnost zapojit se do nového kancelářského projektu WorkLounge, který vzniká v multifunkčních prostorech pražského Fora Karlín.

Zájemci si mohou vybrat z několika druhů členství, individuálně řídit svůj pracovní program či využívat sdílených prostor. Na rozdíl od všech ostatních coworkingových center si ve WorkLounge mohou objednat i vlastní plně zařízenou a uzavíratelnou kancelář až s osmi pracovními místy.

Za projektem WorkLounge stojí zkušený developer Lubomír Šilhavý, který se dlouhodobě zabývá řešením kancelářských a coworkingových prostor především v zahraničí. „Vždy jsem se snažil budovat pro klienty pracovní prostředí, kam se těší a kde mohou využívat moderní zázemí, které jim poskytuje prostor pro rozvoj jejich práce,“ říká o počátcích nápadu Lubomír Šilhavý. Kvůli upadající popularitě open space kanceláří, které zaměstnanci nemají v oblibě, vsadil na malé kanceláře se sdílenými službami, designovou lobby a společnou recepcí, která zajišťuje veškeré potřebné služby. „Součástí prostoru jsou i jednací místnosti s nejmodernější komunikační technikou a zázemí vybavené zařízeními, která jsou většinou pro jednotlivé podnikatele neúměrně drahá,“ dodává Šilhavý.

Každodenní networking a sdílené know-how
Další velmi silnou výhodou kanceláří se sdíleným zázemím je možnost bezprostřední komunikace mezi různými podniky. To nabízí příležitost ke sdílení know-how a obchodní spolupráci. „Organizujeme pravidelné setkání všech členů a po vzoru zahraničních center zveme významné mluvčí z řad obchodníků, politiků a zástupců obchodní komory. Jde nám o stálý rozvoj našich členů, proto usilujeme o kontakt s inspirativními a úspěšnými lidmi,“ dodává Lubomír Šilhavý k plánovanému rozšiřování poskytovaných služeb.

Lokalita v centru Prahy
Mnoho mladých podnikatelů nebo začínajících podniků se nechce dlouhodobě vázat na jednu lokalitu. Často mění zaměření práce nebo místo, odkud ji chtějí vykonávat. Dobře dostupné a populární oblasti jsou navíc velmi drahé. Proto projekt WorkLounge nabízí i 30 denní členství bez dalších závazků ve velmi dobře dostupném Karlíně.
Vzhled a design kanceláří dbá na maximum přirozeného světla a příjemné pracovní prostředí. Toho dosahuje využitím prosklených stěn v kombinaci s dřevěnými podlahami a zajímavými interiérovými prvky. Cílem je vytvořit prostor, který podporuje sociální interakci, ale na druhou stranu zamezuje rozptylování od práce. Na vzhledu se podílejí architekti ze zahraničí, kteří na podobných business centrech již pracovali, ve spolupráci s českými umělci a designéry.

Ti projektu vdechnou lokální a jedinečnou image pražského Karlína. WorkLounge Karlín bude otevřen letos v listopadu.

Zdroj: TZ WorkLounge

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz