Nově založená asociace pro startupy pomáhá podnikatelům i investorům

 Nově založená asociace pro startupy pomáhá podnikatelům i investorům

V českém startupovém prostoru je řada akcelerátorů, soutěží a subjektů, kteří každý svým způsobem pomáhají startupům a začínajícím podnikatelům. Jejich řady rozšiřuje Česká asociace startupů kvalifikovaných k investici. Ambicí asociace je pracovat se startupy lépe a celkově zlepšovat podnikatelské prostředí v ČR.

Čím se asociace zabývá?
Česká asociace startupů kvalifikovaných k investici, z.s., jak již z názvu vychází, se zabývá startupovým světem. Hledáme ty nejlepší projekty k zainvestování angel investory a venture fondy. V případě, že podnikatelský záměr hledá investora, provedeme důkladnou tzv. Due diligence analýzu, při které odhlalíme něco jako silné a slabé stránky projektu. Zkoumáme projekt z několika různých stran jako je právo, finance, obchod, marketing, ale i HR a senioritu zakladatelů. Audit firem děláme jinak, lépe. Výsledek je velmi objektivní, zvyšujeme investici šanci na mnohoznásobení. Startup získá status „Startup kvalifikovaný k investici“. O takové projekty mají investoři opravdový zájem.

Co ty projekty, které se nekvalifikují?
Pro ty máme řadu dalších služeb, které pomohou v dalším pokusu ke kvalifikaci. Jde o poradenství v nastavení business konceptu, tvorba efektivního marketingového plánu, konzultování a další. Kvalifikací chráníme investorům jejich peníze a zakladalům pomáháme měnit sny v reálné businessy.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Vytváříme možná největší komunitu startupistů a investorů v České republice, v týmu jsou tedy všichni, kteří se drží naší vize. Obecně však do týmu řadíme také obchodní partnery, bez kterých by to celé nešlo. Velké díky určitě patří marketingové agentuře Foxy, Business Animals, StartupJobs, ale i výzkumné agentuře Ipsos či největší advokátní kanceláři Havel & Partners. Já, jako David Zábrž, jsem tváří asociace. Snažím se vyslyšet poptávku trhu a na tu pak flexibilně reagovat.

Proč vás napadlo asociaci založit?
Asociace je pouhým logickým vyústěním toho, co se na startupovém scéně začalo dít. Nelíbí se nám, že ze slova startup se stal pouhý buzzword a každá kavárna je dnes startup, stejně jako dceřinné společnosti velkých koncernů. Zároveň tu jsou investoři, kteří nezainvestovali do správného projektu, jelikož si neuměli udělat objektivní náhled na podnikatelský záměr a peníze ztratili. Těm pomáháme s analýzou startupu, aby pravděpodobnost ztráty investice minimalizovali. Vzděláváme, mentorujeme, konzultujeme. To, co jsme s týmem dělali i doposud.

Co bylo při přípravě myšlenky nejtěžší?
Naše služby flexibilně reagují na poptávku trhu, nedá se tedy říci, že by něco bylo vyloženě těžké. I tak nešlo o procházku růžovou zahradou. Nejdůležitější pro nás je, aby druhá strana uvěřila myšlence startupové asociace.

Co byste doporučili startupistům, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Aby nás možná co nejdříve zkontaktovali. Jsme schopni jim ušetřit mnoho času i peněz. Nabízíme také půlroční programy, kde je vedeme od nápadu, přes vstup investora až po první úspěchy a platící zákazníky. Před tím vším, je třeba si uvědomit, proč to děláme a zda jde o projekt, kterému chceme obětovat svoji maximální pozornost.

Na čem pracujete teď?
Stále se snažíme naslouchat investorům i nadějným startupistům. Pracujeme konstantně na vylepšování služeb. Nyní připravujeme agregátor všech startup novinek, který fanda najde na www.asociacestartupu.cz, stejně tak plánujeme i kalendář všech startupových akcí. Plánů do budoucna máme opravdu spoustu, bohužel narážíme i my na personální kapacity a tak vyhodnocujeme priority. I tak věřím, že se máte již brzy na co těšit.
Již nyní můžeme objevovat novou službu, která pomůže ochránit váš podnikatelský nápad před případným ukradením vývojáře či dokonce kamaráda. Stačí projekt zapsat do neveřejné zabepečené úschovy. Více na webu www.asociacestartupu.cz.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se vám vize podaří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz