Nový průvodce českým designem Czech Design Map byl spuštěn

 Nový průvodce českým designem Czech Design Map byl spuštěn

Přesycenost designovaným dovozovým zbožím vedla autorky projektu ke spuštění informačního portálu Czech Design Map. Vizí nového portálu je zejména podporovat české tvůrce.

Webový portál www.czechdesignmap.cz byl spuštěn na sklonku roku 2017. Nyní obsahuje přibližně 150 designshopů a 20 budoucích událostí. Cílem databáze je komplexní a celorepublikové pokrytí míst, kde se nakupo-vání stává opravdovým zážitkem. Výběr subjektů tedy podléhá kvalitativní selekci.

Nejúrodnější líhní českého designu je nesporně Praha. Ta utváří 75 % veškerého designového dění u nás. Proto jsme pro milovníky papírových průvodců vytvořily tištěnou skládací mapu obsahující přibližně 100 obchodů a to především v lokalitě Starého města. Vychází dvakrát do roka a pokrývá tak nejvytíženější nákupní sezóny – letní turistickou a zimní předvánoční období. Nejlepší způsob, jak se o jejím vydání včas dozvědět, je přihlásit se k odběru novinek na portálu Czech Design Map. Neotálejte, mapa je dostupná zdarma.

V přehledu designshopů se lehce zorientujete pomocí interaktivní mapy podle lokality obchodu nebo podle druhu nabízeného zboží. Nejvíce je zde zastoupena móda a módní doplňky, dále bytové do-plňky, sklo, porcelán, šperk a dekorace. Pro ty, kteří rádi nakupují na jednom místě je ideální ná-vštěva prodejních festivalů a marketů, které jsou často provázeny bohatým doprovodným progra-mem. Je to skvělý způsob, jak strávit volný den. Ti, kteří se chtějí v designu vzdělávat, mohou na-vštěvovat přednášky, sympozia a výstavy.

Zdroj: TZ Czech Design Map

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz