Občanské sdružení Spojené hlavy má za sebou desítky kreativních projektů

Spojené hlavy jsou příkladem rčení, že v jednotě je síla. Občanské sdružení vzniklo v roce 2006 a dnes již má na kontě velké množství kulturních, ekologických i sociálních projektů. Přečtěte si rozhovor s předsedou Alešem Vymětalem.

Co jsou vlastně Spojené hlavy?

Spojené hlavy jsou občanské sdružení založené v roce 2006 sdružující lidi kulturních, ekologických, charitativních a dalších rozličných zájmů. Pořádáme nejroztodivnější setkání, performace, představení, koncerty a podobně. Mezi naše projekty patří provoz komunitní zahrady Zebra, provoz 3D tiskárny, pořádání pouličních bazarů, provoz nekomerčního inzertního recyklo serveru www.siknese.cz, pořádání věcných sbírek a třeba provoz sociálního divadla.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Přibližně 20 lidí.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Ze začátku jsme pořádali regionální (Velké Popovice) kulturní akce, amatérsky hráli divadlo a vydávali časopis Rozvědčík. Postupně se aktivity nabalovaly a dnes jsem neziskové sdružení s pravidelnou činností již nejen kulturního, ale i ekologického, charitativního a sociálního rázu.

Co bylo při činnosti NGO nejtěžší?

Ani snad nic, jde to zlehka.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Jen o něm nemluvit, ale činit. Na začátku je vize, pak diskuze, praktické je si sepsat jednotlivé kroky a pak už je bez prodlení realizovat.

Na čem pracujete teď?

Srdečně zveme všechny příznivce divadla na naše představení Pixy, které vychází z legendárního komixu Maxe Anderssona – zahrajeme ho v Kaštanu, Bělohorská 150, Praha 6 a to 4.12. ve 20,00 hod

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz