Ocenění Eduína získal inovativní vzdělávací projekt Učíme se venku

 Ocenění Eduína získal inovativní vzdělávací projekt Učíme se venku

Projekt Učíme se venku, který podporuje Nadace Vodafone, získal dvě ceny Eduína za inovace ve vzdělávání. Odborná porota ho z téměř stovky přihlášených vybrala jako nejlepší. V kategorii Cena veřejnosti pak obsadil druhé místo. Didaktický projekt výuku zatraktivňuje tím, že probíhá v přírodě, využívá jejího bohatství a zároveň vzdělává pomocí u dětí oblíbených technologií. S propagací projektu a jeho zpřístupněním široké veřejnosti nově pomáhá grantista programu Rok jinak Jakub Havel.

Každé české dítě je denně téměř 4 hodiny před obrazovkou, počet těch obézních roste a s tím souvisejí i jejich problémy s udržením pozornosti a s učením. Projekt Učíme se venku učitelům i rodičům ukazuje, že to jde i jinak a že technologie mohou děti dostat zase ven. Učíme se venku nabízí učitelům, školám i ostatním průvodcům dětí materiály pro výuku venku. Jedná se o otevřenou uživateli vytvářenou platformu, do které se může zapojit kdokoliv další, kdo chce sdílet své zkušenosti.

„Ocenění Eduína je pro nás obrovskou motivací. Je pro nás čest dostat tuto cenu mezi tak skvělou konkurencí, která tam byla. Po podpoře od Nadace Vodafone je to pro nás další potvrzením toho, že projekt má smysl. Jeho přínosy jsou viditelné. Učení venku děti zkrátka baví a zvyšuje jejich zájem o probíranou látku,“ upřesňuje Jana Bukvová ze vzdělávacího centra Tereza, které spolu s organizacemi Lipka a Chaloupky projekt založilo.

Cenu Eduína uděluje obecně prospěšná společnost EDUin. Cílem je upozornit na zajímavé projekty v oblasti vzdělávání. Vítěze vybírá odborná porota a o Ceně veřejnosti hlasují lidé na internetu. Letos přišlo 5003 hlasů.

Zdroj: TZ Nadace Vodafone

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz