Online portál StartUpStart začíná pomáhat s hledáním investorů

 Online portál StartUpStart začíná pomáhat s hledáním investorů

Internetový portál StartUpStart oficiálně zahájil svůj provoz a je připraven věnovat se každému, kdo má podnikatelský projekt a chuť jej realizovat. Platforma má za cíl oslovit především začínající startupy, ale i projekty v pokročilé fázi, které mají zajímavou byznysovou ideu, ale zatím se jim nedaří nalézt investory pro rozjezd či expanzi. Právě hledání investičního kapitálu, případně hledání vhodného projektu pro investici, chce StartUpStart díky nové online platformě posunout na zcela novou úroveň. Portfolio služeb je však mnohem širší.

Online portál StartUpStart na jedné straně dává komukoli možnost prezentovat do detailu svůj produkt či službu, své záměry i dosavadní vývoj podnikání a na druhé umožňuje investorům do databáze těchto prezentací nahlížet a vybírat si mezi nimi ty nejatraktivnější. Efektivně tak dokáže propojovat nejen již zavedené projekty, ale i ty méně známé, či zatím zcela neznámé přímo se zájemci z řad investorů. To vše navíc online s neomezeným přístupem kdykoli a odkudkoli.

Kromě toho nabízí tým StartUpStart jakkoli velkým startupům rovněž své know how, letité zkušenosti ze startupové scény a je připraven pomoci jim řešit jejich různorodé problémy. Pro investory je zase připraven individuální přístup a ochota pomoci jim najít na základě jejich požadavků investiční příležitost přesně na míru.

Vložení projektu do databáze předchází nutnost vyplnit podrobný dotazník, jehož cílem je získat veškeré informace o projektu, jeho unikátnosti, umístění na trhu, aktuální velikosti, potenciální konkurenci, byznys plánu, cash flow, dosavadní historii, investičních podmínkách a řadě dalších aspektů. Důraz je přitom kladen na získání všech esenciálních informací, které by potenciálního investora mohly zajímat.

Systém díky své sofistikovanosti dává možnost během chvíle dostat veškeré informace o projektu přímo před oči potenciálních investorů, kteří si pak mohou všechny zásadní informace pohodlně zjistit na jednom místě a vybrat si pro možnou spolupráci pouze ty pro ně nejsmysluplnější projekty. Odstranění prvního kola schůzek a dolování informací o projektu je jedním z dalších aspektů, které chce StartUpStart pomoci usnadnit, respektive zcela vymýtit.
Na základě těchto informací je následně vytvořen Starter, což je prezentační dokument obsahující veškeré podstatné informace o projektu. Startery jsou následně prezentovány investorům, nebo přidány do databáze projektů na portále StartUpStart, kde si je může každý investor, který se stane členem platformy, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení (PC, mobil, tablet) prohlédnout. Hlavní headline projektu bez konkrétních informací je rovněž zobrazen na hlavní stránce, kde může oslovit další potenciální investory.

Zdroj: TZ StartUpStart

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz