Výsledky soutěžě diplomek IT SPY vyhlášeni

 Výsledky soutěžě diplomek IT SPY vyhlášeni

České a slovenské IT univerzity jsou právem považovány za jeden z pilířů tuzemského ekonomického rozvoje a garanta naší globální konkurenceschopnosti. Ročně na nich vznikne skoro 2000 diplomových prací. Ne všechny se však dočkají zasloužené pozornosti, často kvůli přílišné „skromnosti“ českých studentů. To se však snaží změnit soutěž IT SPY. První kolo zde má své vítěze.

„Dlouhodobě se snažíme studenty podporovat v dalším, nejen technickém, ale i obchodním rozvoji jejich zajímavých diplomových projektů. Většina českých IT diplomových projektů je velmi kvalitní a zaslouží si další pozornost. Ty nejlepší pak mají potenciál inspirovat širokou odbornou i laickou veřejnost,“ zmiňuje Tomáš Krátký ze společnosti Profinit, která je spoluorganizátorem soutěže IT SPY.
„Kampaní jsme chtěli zapůsobit na emoce studentů. Vyburcovat je k zamyšlení, jakou prázdnotu pocítí ve chvíli, kdy celoroční práci na diplomce během několika vteřin pohřbí jejím zahozením do koše,“ zakončuje s mírnou nadsázkou Krátký.

V prosinci akademici vybrali mezi všemi českými a slovenskými IT diplomovými pracemi desítku nejlepších. Mezi vítěze soutěže IT SPY jsou:

  1. Jiří Matyáš: Využití přibližné ekvivalence při návrhu přibližných obvodů
    Vysoké učení technické v Brně, Fakulta informačních technologií
  2. Jakub Mačina: Odporúčanie nových otázok v online komunitách študentov
    Slovenská technická univerzita v Bratislave, Fakulta informatiky a informačných technológií
  3. Ondřej Hubáček: Využívání příležitostí na sázkařských trzích pomocí strojového učení
    České vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická

V rámci podpory soutěže instaloval organizátor po školách symbolicky červené kontejnery.

Jeden z červených kontejnerů se objevil také na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Ta se pravidelně umisťuje na předních příčkách soutěže – pochází odtud například absolutní vítěz roku 2014 Jakub Sochor, držitel druhého místa roku 2015 Adam Babinec nebo loňský vítěz ceny za komunikaci Jan Bednařík. Podle docenta Jaroslava Zendulky z této fakulty je důležité zvolit především takové téma diplomové práce, kterému se student bude chtít věnovat několik následujících let. Právě volba tématu v těchto dnech čeká další dvě tisícovky studentů.

„Vždy se snažíme studenty vést k tomu, aby nepodcenili volbu tématu a dokázali o něm přemýšlet již nad rámec diplomového projektu. I díky tomu velká většina studentů v navazujícím doktorském studiu může ze svých diplomových projektů čerpat a dále je rozvíjet. Právě takovým přístupem vznikají kvalitní a životaschopné projekty a rodí se nové osobnosti české IT scény,“ vysvětluje docent Zendulka.

Zdroj: TZ IT SPY

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz