Czech Design Map podporuje nezávislé designéry

 Czech Design Map podporuje nezávislé designéry

Nadšence do designového oblečení i doplňků určitě potěší nový startup Czech Design Map. Jedná se o internetový portál, který přehledně prezentuje české projekty v oblasti designu. Na otázky odpovídala Anna Štysová.

Co je Czech Desing Map a co nabízí uživatelům?
Czech Design Map je praktický online průvodce i tištěná mapa pro tzv. design shopping. Nabízíme přehled designshopů a událostí, kde lze koupit kvalitní lokální zboží. Unikátnost Czech Design Map spočívá v celorepublikovém pokrytí a v komplexnosti, které dosahujeme tím, že jednotlivá místa mapujeme samy. Zájemci si mohou základní prezentaci rozšířit na zpoplatněnou variantu.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Začaly jsme ve složení Anna Štysová, Kateřina Novotná a Jakub Konvica. Kuba odešel ještě v době příprav kvůli časové náročnosti projektu a upřednostnění aktivit, které mu jsou bližší. Nyní jsme s Káťou schopné obstarávat téměř celou realizaci i chod projektu. Dále příležitostně spolupracujeme s prověřenými odborníky.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Původně jsme si chtěly jen vydat brožuru o několika obchodech se zajímavým designem. Z tištěného média jsme později přešly na webovou prezentaci a projekt Czech Design Map začal narůstat. Dnes má naše databáze přes 170 kvalitních míst s profesionálním českým designem. Naše specifické zaměření je unikátem na trhu, nemá svoji paralelu u nás ani v zahraničí.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Těžké bylo stát si za svým. Všemožné konzultace, různá setkání, startupové soutěže a crowdfunding s námi mávaly ze strany na stranu a často to byl jen žrout času i peněz. Nejednou jsme se setkaly s nabídkami, kde bychom se staly obětmi byznys plánu někoho jiného. Nejvíce nám pomohly rady, které nás vedly k budování samostatnosti a nezávislosti.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Aby se příliš nezabývali startupovými komunitami a soutěžemi. Prezentujte svůj nápad přímo mezi lidmi, pro který je produkt určen. Dají vám nejlepší zpětnou vazbu. Naučte se odlišovat zaujaté a objektivní rady. Metoda někoho jiného nemusí být přínosem i pro vás.

Na čem pracujete teď?
Uvědomujeme si, že databáze stále není kompletní, proto se snažíme mapovat nové lokality. Také připravujeme vícejazyčnou variantu webu. Chystáme další tištěné vydání…

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se s pomocí vaší mapy daří design v ČR dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz