Představujeme Podpořit.cz, platformu pro dárcovství při nakupování

 Představujeme Podpořit.cz, platformu pro dárcovství při nakupování

Spojit nakupování v e-shopech s darováním peněž prospěšným projektům se podařilo týmu okolo Radima Oulehly. Výsledkem je projekt kde najdete již více než 450 pomáhajících elektronických obchodů. Jak celý projekt vzniknul a co přináší?

O čem váš projekt je?
Celý projekt je o tom, pomáhat lidem, snadno, rychle a hlavně zdarma. Internetový server Podpořit.cz dává možnost při běžném online nakupování darovat část své útraty na dobrou věc. Funguje to velmi jednoduše. Před každým nákupem stačí vyhledat přes tento server e-shop, ve kterém chcete nakoupit. Jakmile se do e-shopu prokliknete a provedete nákup, můžete si vychutnat skvělý pocit z vykonání dobrého skutku.
Na webu je vždy zveřejněný příběh konkrétního člověka, kterému se snažím tímto způsobem pomoct. V tuto chvíli pomáhám holčičce, která trpí mozkovou obrnou a potřebuje 200 000 Kč na speciální ortéze, se kterými by v budoucnu mohla začít zcela sama chodit.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Na úplném začátku to byl jeden člověk a malý nápad. Dnešek se v tomto ohledu od minulosti moc neliší, ale za dobu, co se projekt připravoval se na projektu nepřímo podílela minimálně desítka lidí.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišel?
Na tento nápad jsem rozhodně nepřišel já. Ani netuším odkud vlastně pochází. Velmi podobný koncept už se dá najít i na českém internetu, ten se zaměřuje na pomoc neziskovým organizacím. Já bych chtěl ale pomáhat konkrétním jedincům, kteří v životě neměli tolik štěstí, jako my ostatní.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Přiznám se, že do teď se mi s projektem velmi dařilo. Samotná realizace od nápadu ke spuštění webu byla sice náročná, ale vždy jsem si dokázal poradit. Myslím, že to nejtěžší je teprve přede mnou, a to získat uživatele, kteří budou server opakovaně využívat. To teď považuji za nejtěžší úkol, protože v opačném případě všechna snaha přišla vniveč.

Co byste doporučil ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Jednoznačně bych doporučil spustit váš vlastní projekt co nejdříve. Ořežte co nejvíce věcí, které si přejete, protože mnohdy se bez nich v začátcích obejdete. V podstatě vytvořte takovou základní verzi, na které si můžete ověřit její potenciál, získat zpětnou vazbu i první zákazníky. Spuštění základní verze Vám zabere mnohem méně času i peněz. Tuto verzi pak můžete postupně rozšiřovat o to, co skutečně potřebujete. Ve výsledku zjistíte, že to, co jste nutně museli mít, vůbec není třeba.

Na čem pracujete teď?
V tuto chvíli je mým hlavním úkolem to, aby se o Podpořit.cz dozvědělo co možná nejvíce lidí, kteří by se mohli stát stálými uživateli. Na tom se snažím každý den pracovat. Neustále také rozšiřuji portfolio e-shopů, ve kterých mohou lidé nakupovat a pomáhat tak dobré věci.

Kde se vidíte za pár let?
Tento projekt bych chtěl dovézt do takového stádia, kdy bude možné pomáhat dobré věci v globálním měřítku. Nevylučuji ani rozšíření do zahraničních zemí, kde se projekty s tímto konceptem ještě nevyskytují i přes to, že by se tam mohly dobře uplatnit.

Děkujeme z odpovědi a přejeme, ať se Podpořit.cz daří dále rozvíjet třeba i za hranice ČR.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz