Představujeme projekt Creative Space, dílnu pro tvorbu 3D designu

O 3D tisku se hodně mluví, řada z nás si již technologii vyzkoušela. Málokdo se však v této oblasti pustí do podnikání tak jako David Fikrle. K jeho projektu Creative Space jsme mu položili pár otázek.

O čem je projekt Creative Space?
Nabízíme 3D tisk na zakázku a grafický design. Dokážeme převést téměř jakýkoliv nápad do reality a vytvořit z něj reálný produkt. Od návrhu 3D modelu přes samotný 3D tisk až po finální post-processing.
Poskytujeme také grafické služby a rádi vytváříme loga, letáčky, bannery a prostě veškeré tiskové materiály. Jsme samozřejmě schopni zajistit také jejich vyhotovení. Děláme design i programování webů a online či offline marketing.

Kdo všechno patří do týmu Creative Space?
Projekt jsem založil já a stále zůstávám jediným oficiálním členem Creative Space. Spolupracujeme však s mnoha lidmi a naše dveře jsou otevřené každému, kdo je iniciativní a má co nabídnout. Nápad jsem dostal cestou ze školy, kdy jsem již delší dobu přemýšlel nad podnikáním.

Co bylo na přípravě Creative Space obtížné?
Příprava projektu jako taková mi nepřišla tolik náročná jako rozšíření povědomí. Říká se, že první dva roky jsou pro každou firmu kritické a i přesto, že svému nápadu věříte a snažíte se dělat všechny kroky k pozitvnímu růstu, čas a finance jsou poměrně tvrdý nepřítel.

Co byste doporučil ostatním, kteří plánují realizovat svůj nápad?
Na tohle téma bych se mohl sáhodlouze rozepsat, ale zkusím se vyjádřit v kostce: Každému bych doporučil, aby dělal co ho naplňuje a neohlížel se na ostatní. Dnešní společnost a doba příliš nepřeje kreativním, výjímečným a jiným lidem. Staví jim do cesty spousty barikád, které ne všichni mají sílu zvládnout. Zastávám však pár jednoduchých pravidel, které doopravdy fungují a jejich dodržování mne pomalu ale jistě vede k mému cíli. I přes nějaké ztráty, se kterými se však musí počítat. Tady jsou má pravidla:

– Buď budeš šťastný ty nebo všichni ostatní.
– Chceš-li mít to, co ostatní nemají, musíš pro to dělat to, co ostatní nedělají.
– Věř sám sobě. Vždy si vyslechni názor ostatních, ale svůj názor si udělej sám.
– Je přirozené dělat chyby, důležité je se poučit a nedělat ty samé chyby pořád dokola.
– Nemít strach.

Na čem v Creative Space aktuálně pracujete?
Teď pracujeme na zvýšení naší produkce a zlepšení nabídky služeb. Finišujeme náš nový web a připravujeme marketing.

Foto: Firmy.cz

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz