Představujeme projekt SportAnalytik: Sport na míru pro všechny děti

 Představujeme projekt SportAnalytik: Sport na míru pro všechny děti

Projekt SportAnalytik, o němž jsme si povídali s jeho zakladatelem Martinem Jahodou, chce motivovat děti ke sportu. Ať už komplexním pohybovým programem pro předškoláky či testováním, jež odhalí ten pravý sport pro každé dítě.

O čem váš projekt je?
Cílem SportAnalytiku je namotivovat děti ke sportu tím, že jim doporučíme sport na míru jejich talentu a maximalizujeme tak šanci, že v daném sportu najdou celoživotní zalíbení. Jedná se o zábavné testování devíti různých fyzických schopností (např. rychlost, vytrvalost, dynamika, síla), jehož výsledky poměříme s databází statisíců vrstevníků, identifikujeme silné stránky daného dítěte a doporučíme mu sporty, které na těchto schopnostech staví. Testování probíhá na sportovních dnech, kam může dítě přivést jakýkoliv rodič, a doposud ho absolvovalo 300 000 dětí ve 12 zemích světa.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Máme tým asi 20 stálých trenérů. Kromě toho máme další tři kolegy, kteří zajišťují fungování SportAnalytiku v dalších 12 zemích světa, kam jsme expandovali formou franšízy.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Seděli jsme s kamarádem Honzou jednou o Vánocích po hokejovém zápase do noci v autě a položili jsme si spouštěcí otázku: „Co bys chtěl dělat za pět let?“ A další diskuzí jsme dospěli k tomuto nápadu, který pro nás splňoval kritéria jako vlastní seberealizace, smysluplnost, spojení s oblastí sportu a businessový potenciál.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Odhodlat se, vyzkoušet to a hodit za hlavu pochybnosti, které samozřejmě ze začátku přicházely.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Vyzkoušet ho. Životaschopnost spousty projektů se dá ověřit formou různých pilotů, které jsou blízké reálnému fungování, a přitom s nimi nemusí být spojeny vysoké investice.

Na čem pracujete teď?
Na základě požadavků rodičů jsme rozjeli všesportovní hravý program Gymnathlon, který je určen komplexnímu pohybovému rozvoji převážně předškolních dětí. Po roce existence budeme na začátku školního roku otevírat 70 kursů pro cca 1 000 dětí po celé ČR. Koncept a metodiku Gymnathlonu se snažíme stále vylepšovat a zdokonalovat.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

FOTO: Jindřich Štěrba

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz