Představujeme projekt Vozejkmap: Interaktivní mapu bezbariového přístupu

 Představujeme projekt Vozejkmap: Interaktivní mapu bezbariového přístupu

Jak už vypovídá hovorový název, jedná se o něco s jízdou a mapou. To je sice pravda, ale jde především o pomoc pro tělesně postižené. Víc informací nám prozradil vedoucí projektu, Marek Váša.

O čem Váš projekt je?
Vozejkmap je projekt, který aktivně mapuje bariéry a pomáhá lidem s pohybovým omezením (vozíčkáři) v neznámém prostředí. K tomu mu slouží moderní technologie.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Vozejkmap je projektem České asociace paraplegiků – CZEPA. Dalo by se tedy říci, že se na něm podílí celý kolektiv téměř devíti lidí (pokud bereme v úvahu účetnictví, fundrising a právní záležitosti). Exekutivní část a řízení projektu mám na starosti pouze já, Marek Váša.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Nechali jsme se inspirovat, jak to v naší zemi bývá zvykem, kde jinde než v zahraničí. Konkrétně tento nápad přivezla Alena Jančíková, ředitelka asociace, ze severských států. V současné době jsme ale řadu zahraničních projektů dohnali, v některých případech i předčili.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Do naší mapy přispívají sami vozíčkáři, a tak rozšiřují databázi. Nejtěžší je tedy motivovat samotné vozíčkáře k přidávání míst.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Pokud mohu jednoduše a stručně, tak jedině vytrvalost a odhodlání jít si za svým snem.

Na čem pracujete teď?
V současné době pracujeme na vylepšení současného Vozejkmapu. Můžu prozradit, že ho doplní trasy pro handbikery (kolo pro vozíčkáře) a vkládání tras, eventy (pozvánky na bezbariérové festivaly, divadla, kina, koncerty atd.) a lepší vyhledávací engine.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

FOTO: Marek Váša

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz