Představujeme Retroelektro, zakázkového výrobce retroelektrokol

 Představujeme Retroelektro, zakázkového výrobce retroelektrokol

Obliba ve starých kolech přivedla Petra Mikulku k vítězství v regionálním zlínském kole T-Mobile Rozjezdů. A samotný byznys se mu nejen díky tomu úspěšně rozvíjí.

O čem váš projekt je?
Jak už vypovídá název projektu, zabývám se koly. A to zakázkovou výrobou elektrokol. Mou specializací je jejich retro styl, který získává na oblibě. Každé mnou vyrobené kolo je originální, protože zákazník si vybírá i jednotlivé komponenty. Pro renovaci starého kola nepotřebujete ani takové kolo vlastnit. Mám jich dost díky spolupráci s organizací Kola pro Afriku, takže si určitě každý vybere.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Pracuji sám. Zatím si tak vystačím.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišel?
Původně jsem pracoval jako projektant, kterého jeho práce nebavila, a potěšení jsem nacházel ve své zálibě – motorkách. Přemýšlel jsem, s čím novým začít, aby mě to bavilo. Retro elektrokola tady ještě nebyla, ale pro mě to navíc znamenalo nastudovat si vědomosti o výrobě kol.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Kromě samotné výroby jsem přímým dovozcem motorů, článků pro baterie a spousty dalších komponentů. Při přípravě pro mě bylo nejtěžší zajistit kvalitní dodavatele, vyřešit logistiku a skladové zásoby.

Co byste doporučil ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Stručně a jasně: Jděte do toho! Nebojte se.

Na čem pracujete teď?
Zrovna pracuji na restaurování a přestavbě krásného historického předválečného pánského kola Tripol na elektrokolo. Bude výzva předělat toto kolo na elektro bez toho, abych narušil krásný původní vzhled kola.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Petr Mikulka

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz