Představujeme start-up Wallet. Není peněženka jako peněženka

Se zakladatelem mobilní aplikace Wallet Janem Müllerem jsme se bavili o tom, jak je těžké začínat, ale i jak nás nakonec může projekt pohltit. Přečtěte si rozhovor, a pokud vás zaujme, můžete si vyzkoušet tuto aplikaci pro správu vašich financí.

O čem váš projekt je?

Nástroj na správu osobních financí Wallet je určen pro uživatele, kteří chtějí pomocí evidence transakcí a plánování příjmů a výdajů dosáhnout svých cílů. Výhodou používání Walletu je strukturovanost dat a jejich snadná analýza. Wallet je určen pro všechny mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS a také je možné jej používat na počítači. Každý účet, který je v aplikaci vytvořen, může být spravován jedním nebo i více uživateli s různými přístupovými právy. Je ideální pro správu osobních, rodinných, ale i firemních financí. Díky automatické synchronizaci s bankovním účtem je možné udržovat dlouhodobě kvalitní vstupní data pro následné analýzy. Pro kategorizaci těchto automatických transakcí byl vyvinut software, který zohledňuje potřeby uživatele a jeho osobní výběr kategorií. Aplikace kombinuje data z historie transakcí, nastavení limitů a budoucích plateb v jedné platformě.
Velkou výhodou oproti aplikacím bank je možnost kombinovat vstupní data z více bankovních nebo karetních účtů různých bank. Aplikace dokáže zobrazovat pohyby na jednotlivých účtech nebo dohromady a také je schopná zobrazit celkovou výši aktiv uživatele.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Na začátku jsem byl na projekt sám (Jan Müller – founder), po akceleraci ve StartupYardu v roce 2014 jsem mohl poprvé investovat do rozvoje týmu a začali jsme na aplikaci pracovat ve třech lidech. Dnes má tým skoro 30 členů různých profesí, od vývojářů pro Android, iOS, web, BE a infrastrukturu přes testery, marketingové specialisty, zákaznický servis po UX/UI, grafiky, sociology, datové analytiky až po business development nebo třeba CEO.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

V době, kdy se objevil Android jako vývojářská platforma, jsem zrovna pracoval pro Českou spořitelnu. Jako její klient jsem dostával SMS o stavu účtu a jako vývojáře mne napadlo, že bych si vyzkoušel programovat pro Android mobilní aplikaci. Nejdříve jsem začal převádět informace z SMS na grafy a reporty, později jsem začal přidávat další a další funkce. Programování mobilní aplikace se stalo mým koníčkem, ale později jsem se rozhodl věnovat se mu na plný úvazek.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Nejtěžší bylo vydržet u projektu po počátečních problémech a „hubených letech“, překonat ostych před investory a naučit se přemýšlet o rostoucí firmě a nebrzdit její rozvoj.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Připravte se na tvrdou práci, která vás ovšem může naprosto motivovat, pohltit a naplňovat. V případě, že se vám povede vyrůst, buďte připraveni najímat lidi, kteří jsou chytřejší než vy, a taky lidi, kteří dokáží vaši myšlenku posouvat dále.

Na čem pracujete teď?

Stále pracuji na svém nápadu – aplikaci Wallet a objevuji další a další možnosti, jak ho vylepšit.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

FOTO: Archiv Jana Müllera

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz