Představujeme startup Blik Cvak: Kurzy fotografování vlastních produktů

 Představujeme startup Blik Cvak: Kurzy fotografování vlastních produktů

Téměř každý podnikatel potřebuje fotografie svých výrobků nebo služeb. Řada z nich se rozhodne udělat si propagační obrázky svépomocí. Právě pro ně vznikly kurzy Blik Cvak. Na otázky k projektu odpovídali Marek Štim a Štěpánka Paseková.
O čem váš projekt je?
Jedná se o speciálně zaměřené fotografické kurzy určené pro každého, kdo si chce umět kvalitně nafotografovat svoje výrobky nebo služby, a zdokonalit tak jejich prezentaci.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Štěpánka Paseková a Marek Štim.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Měli jsme za sebou pár společných fotokurzů a chtěli jsme v tom dál pokračovat. Přemýšleli jsme, jakým směrem bychom se chtěli vydat. Vyhodnotili jsme současnou poptávku a nabídku fotokurzů v České republice. Dostali jsme se ale k nečemu jinému, než v současné době nabízíme. Zlom nastal, když jsme viděli prezentaci jedné malé pekárny, jejíž výrobky jsou chuťově výtečné, ale fotografie výrobků dost odstrašující. A v ten moment nám to seplo.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nastavit naše kurzy tak, aby bylo pochopitelné, že nechceme brát fotografům práci, ale že chceme poradit lidem, kteří se rozhodli jít cestou “udělej si sám”, jak si účinně nafotografovat své výrobky nebo služby a umět je tak dobře prodat.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nechat svůj nápad dozrát, nespěchat a netlačit na pilu, ale zároveň zase všechno zbytečně neprotahovat a neodalovat spuštění projektu. Důležité je podle nás také udržovat si nadšení a snažit se svůj nápad stále rozvíjet a pousovat ho dál.

Na čem pracujete teď?
Momentálně připravujeme dvě další varianty našich firemních fotokurzů. Ta první je určena pro reklamní agentury a druhá pro společnosti, které chtějí své firemní soustředění něčím zpestřit.

Děkujeme za rozhovor a přejeme ať se kurzy daří dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz