Představujeme startup Eduma.cz, chytrou platformu pro online doučování

 Představujeme startup Eduma.cz, chytrou platformu pro online doučování

Bohatou škálu různých e-learningů, videokurzů a portálů pro doučování se rozhodl doplnit tým okolo Denise Anděla, který přišel s nápadem na projekt Eduma.cz. Jde o univerzální virtuální učebnu. Projekt nabízí snadnou cestu, jak poskytovat své doučování pomocí videa na dálku a samozřejmě také, jak se z pohodlí domova naučit něco nového.

O čem přesně váš projekt je?
Je to o efektivnosti. Zefektivnění toho, co již funguje dlouhé roky, jen to dostalo nový rozměr. Je to o nalezení řešení pro ty, kteří nabízí vzdělání či vědomosti stejně jako pro ty, kteří je hledají. Je to výhodné pro všechny strany z mnoha důvodů. Kdokoliv z oblasti s nízkým výskytem kvalitních doučujících je nyní nemusí dlouze hledat, cestovat, vše má na jednom místě. Doučující samozřejmě také šetří čas, mohou se snadno spojit se studentem, kterého chtějí doučovat například při jízdě ve vlaku. V kostce tedy můžeme říct, že projekt Eduma.cz je vzdělávací platforma, lépe řečeno virtuální učebna, prostřednictvím, které lze zprostředkovat doučování.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Celý projekt zatím není náročný na personální obsazení. Jsme 4 zakladatelé projektu a každý máme jiné vlohy, zkušenosti, dovednosti. Díky tomu jsme vytvořili synergii, u které věřím, že nás dovede k naplnění našich vizí. Tam kde nestačíme, outsourcujeme.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišel?
Mám světlé chvilky…:) Nicméně, jak jsem zmínil, přišel jsem se základní vizí a díky naší společné synergii nápadů se postupně celý projekt začal nafukovat.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Z mého pohledu tam bylo několik překážek, předně asi nová partnerství, a potom neodhadnutí celkové velikosti projektu. Zatím nám to přes hlavu ale nepřerostlo 🙂

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ať nemají strach. Na začátku jsme neměli nic, jen nápad a myšlenku a byli jsme na míle daleko od toho, zda se to vůbec podaří spustit. Projekt jsme nakonec po roce spustili a dnes z toho máme radost. Čas ukáže, zda a jak úspěšný bude, ale nám už nikdo nevezme to, že jsme ho zrealizovali.

Na čem pracujete teď?
Určitě teď budeme pracovat na stabilizaci projektu a následném rozvoji. Už máme jasné směry kudy dál.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz