Představujeme startup Fingerpathy, seznamku založenou na způsobu ťukání na displej

 Představujeme startup Fingerpathy, seznamku založenou na způsobu ťukání na displej

Zni to jako sci-fi, ale podle způsobu poklepání na displej mobilního telefonu můžeme zjistit, do jaké míry se k sobě hodíme. Tomáš Studeník spolu s Františkem Vaškem a jejich týmem vyvinuli mobilní aplikaci Fingerpathy, která tohoto principu využívá. K projektu jsme mu položili pár otázek.

Co je vlastně Fingerpathy?
Jedná se o revoluční mobilní seznamovací aplikaci, která vás propojí s druhým člověkem jen na základě způsobu, jakým ťukáte na černou obrazovku mobilního telefonu. Aplikace Fingerpathy vyhodnocuje souřadnice deseti „tapů“, stejně jako jejich souslednost – rytmus. Není zapotřebí ani být gramotný, stačí vám jen jeden prst:-)
Kromě seznamování, kdy vás fingerpathy propojí, pokud máte shodu v ťukací sekvenci vyšší než 90 procent, se také dozvíte, jestli ťukáte jako kominík nebo burzovní makléř, protože systém analyzuje, jak ťukají jednotlivé profese. Také se dozvíte, v jakém městě lidé ťukají jako vy. Aplikace má dokonce kompas, který vás nasměruje na to místo na zaměkouli, kde se bude vašim prstům líbit nejvíce, protože ťukáte na stejné vlně jako lidé v této lokalitě.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Projekt jsem spoluvyvíjel se svým partnerem z Insane Business Ideas s.r.o. Františkem Vaškem. Já měl na starosti marketing a Franta technickou část. Na grafické a programátorské práce jsme si najali subdodavatele.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Řekli jsme si, že zkusíme udělat tu nejhloupější aplikaci. Žádné úkoly, žádné psaní, žádné vizuály.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší bylo domyslet algoritmus porovnávání ťukání. Vypadá to zdánlivě triviálně, ale není. Je třeba zajistit, aby se dalo porovnávat ťukání na obrazovky různých velikostech například. Empiricky bylo nutné odladit poměr vah jednotlivých parametrů: je důležitější shoda v rytmu nebo v úhlech a délkách jednotlivých tapů?

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ať začnou s jakkoli chabým a nedokonalým prototypem. A dají ho otestovat známým a kamarádům.

Na čem pracujete teď?
Momentálně jsme odladili první verzi na appstore a vymýšlíme způsob, jak to nejlépe „vylaunchovat“ ve Spojených státech. Vedle toho také organizuji FuckUp Nights Prague (www.facebook.com/FUNPrague), kde chceme zbavit lidi strachu z nezdaru v byznysu. Fingerpathy se trochu takovým fuckupem stala také, protože jsme propásli loňské Vánoce, kdy jsme ji původně chtěli spustit.

Děkujeme za odpověď a přejeme, ať se projektům daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz