Představujeme startup Helioring, unikátní prsteny českých designérů

 Představujeme startup Helioring, unikátní prsteny českých designérů

Helioring jsou jedinečné prsteny, které dokáží zastavit čas a zaznamenat vaše jedinečné datum originálním způsobem. Nechte si vyrýt postavení planet do prstenu.

O čem váš projekt je?
Helioring umožňuje datum, které má pro zákazníka určitý význam, přetvořit na postavení (konstelaci) planet, jež je pak zanesena do designu prstenu. Tím se stává každý prsten originálem, neboť každé datum má jinou konstelaci. Zákazník si navíc muže vybrat z více designových možností přenesení jeho konstelace. Celý projekt je poeticky o zastavení vesmíru v jedinečný okamžik v životě našich zákazníků a přenesení tohoto kousku vesmíru do jejich prstenů.

Kolik lidí se na takovém projektu podílí?
Momentálně máme šest stálých zaměstnanců. Externě ale spolupracujeme s dalšími šesti. V základním týmu máme designéra, IT specialistu, konstruktéra, online specialistu a skupinu zlatníků. V počátcích projektu jsme byly pouze tři. Já, Ondřej Basler, Roman Kozák, Pavel Hovádek a Jiří Hudeček. Společně jsme převedli myšlenku do realizovatelné podoby, ale pro uvedení na trh jsme již potřebovali celý tým lidí.

Jak vás napadlo založit Helioring?
První myšlenky o zachycení kousku vesmíru do prstenu přišly před dvěma lety během mých dlouhých cest za mou přítelkyní. Tyto cesty se proměnily v bádání jak zaznamenat naši lásku jinak, originálně. Ve skicách a spleti čar a poznámek jsem náhle uviděl sluneční soustavu. A to byl ten moment, kdy se zrodil Helioring, sen o zastavení celého vesmíru pro jednu ženu.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší je setrvat a mít silnou sebekázeň, když ostatní nevidí co vy. Nápadů je spousta, každý je má, ale dokončovat je, to je to nejtěžší. Říká se, že nápad je 1 % úspěchu. Musíme s tímto tvrzením souhlasit.
Největším zlomem v projektu, kdy jsme jej málem opustili, byly nesnáze při tvorbě automatického parametrického skriptu pro přenesení konstelace na válcovitou plochu prstenu. Naštěstí to byla jen otázka času.

Co byste doporučili ostatním, pokud budou chtít realizovat svůj nápad?
Vše, co děláte, dělejte z lásky k projektu. Dělejte, co vás baví. Náš projekt vychází z lásky k ženě, tak to nebylo tak těžké.  Hlavně se člověk nesmí bát neznámého. Pokud se nepovede první projekt, druhý třeba vyjde. Například Helioring je náš čtvrtý projekt a vývoj trval dva roky.
To, co může velice pomoci, je dobrá analýza trhu, technologí a cílové skupiny. Určitě je potřeba mít pokoru. Mezi posměšky a kritikou je mnoho cenných rad a názorů. Poslouchejte je dobře, ale nikdy příliš. Poté stačí pouze makat a makat, v tom vám velice pomůže se oblopit schopnými lidmi, kteří se s vámi do projektu pustí. Počítejte s tím, že přijdete o mnoho víkendů a večerů. Z vlastní zkušenosti je to velká zkouška mezilidských vztahů. Nezapomínejme, že kdyby to bylo jednoduché, už by váš produkt nebo služba přeci existoval. Přejeme vám mnoho zdaru ve vašich vlastních projektech.

Na čem pracujete teď?
Nyní pracujeme na rozšíření designových řad prstenů, ale také na nových produktech. Těšit se můžete na zásnubní prsten, náušnice, přívěsky a náhrdelníky. Šperk vždy bude nést propojení s vaším unikátním datem, stejně jako původní prsteny.
Zároveň řešíme největší úskalí s online prodejem prstenů – výběr správné velikosti. Případy, kdy zákazníkovi velikost neseděla, by se sice daly spočítat na prstech jedné ruky, ale i tak to vnímáme jako jednu z největších slabin. Proto jsme se obrátili na specialisty z firmy 3Dwiser a za pomoci stereolitografie, jedné z nejpřesnějších metod 3D tisku, vyrábíme přesné kopie našich prstenů, které posíláme našim zákazníkům před závaznou objednávkou.

Děkujeme za odpovědi a přejeme spoustu okouzlených zákaznic a zákazníků.

Foto: archiv Helioring

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz