Představujeme startup Hiwe: Chatovací komunikátor ve vašem mobilu

 Představujeme startup Hiwe: Chatovací komunikátor ve vašem mobilu

Chatování bylo populární zejména v devadesátých letech. Oprášit jej se rozhodli tvůrci aplikace Hiwe, kteří jej prosazují v mobilním telefonu. Na otázky k projektu odpovídá Gordon Casper, zakladatel a tvůrce aplikace.

O čem váš projekt je?

Hiwe je jako mnoho dalších aplikací o online komunikaci. Liší se však tím, že umožňuje cizím lidem seznamovat se a komunikovat na základě společných zájmů a témat. Klíčovým prvkem aplikace jsou konverzace v reálném čase tak, aby šlo skutečně o chat v jeho pravém slova smyslu a původním významu.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

V této fázi se to často mění podle okamžitých potřeb vývoje aplikace. Momentálně se Hiwu věnují každodenně čtyři lidé.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Dá se říci, že s tímto nápadem jsme v podstatě vyrostli. Chatování (“četování“) bylo masivním trendem druhé poloviny 90. let, tedy v období našeho dětství. Vlastně to byla forma sociálních sítí, ačkoliv se tento termín začal používat teprve až o několik roků později. Následný dynamický rozvoj konvenčních sociálních sítí s sebou přinesl mimo jiné také mechanismus, že každý uživatel by měl mít svůj okruh lidí a mimo něj prakticky s nikým nekomunikovat. A právě tady vznikla mezera a impuls pro vytvoření Hiwu.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

V přípravné a iniciační etapě projektu bylo patrně nejsložitější reálně pochopit, že to, co potřebujeme mít v ruce je primárně tzv. ´MVP´ (Minimum Viable Product), tedy jakási elementární forma hotového produktu. Tomu předcházelo období charakterizované ideou vytvořit si perfektní aplikaci, která bude umět pokud možno všechno, přičemž jsme však popravdě neřešili, kolik to zabere času a jestli tu naši vysněnou appku bude vůbec někdo používat. Asi není třeba dodávat, že naši „dokonalou“ aplikaci opravdu téměř nikdo nepoužíval a teprve až v průběhu vývoje verze Hiwe 2.0 jsme objevili kouzlo a sílu zmíněné techniky MVP.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Začněte s realizací vašeho nápadu hned teď a buďte ochotni tomu věnovat příštích 10 let!

Na čem pracujete teď?

Start-up HIWE se v současné době zabývá pouze právě stejnojmennou aplikací. Konkrétně je pak aktuální otázkou rozšíření našich marketingových aktivit, kterým dominuje orientace na sociální sítě a mladou generaci, na Slovensko. Rádi bychom však do budoucna nezůstali pouze u toho. Ambicí je udělat z Hiwu mobilní službu globálnějšího charakteru a rozsahu.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se rozšíření produktu podaří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz