Představujeme startup INVESTER, portál pro zprostředkování investice

 Představujeme startup INVESTER, portál pro zprostředkování investice

Crowdfunding se těší stále většímu zájmu. Této příležitosti využívá také platforma pro investování INVESTER. O tom jak projekt vznikal a co vám může přinést, se můžete dočíst v rozhovoru s Jakubem Jindrou.

O čem přesně INVESTER je?
Lidé prostřednictvím našeho online portálu investují do nemovitostí, pozemků a startupů. Výnos z dané věci, tedy zisk z pronájmu nebo výdělku je pak rovnoměrně rozdělen zpět mezi všechny investory. INVESTER je platforma na bázi společného investování (tzv. crowdfundingu), při kterém jednotlivci přispívají menšími obnosy k cílové částce. Tímto způsobem může každý vydělat na zisku z investic. Jednoduše a online.

Čím se INVESTER liší od ostatních investičních nástrojů?
INVESTER je platforma pro investování, kterou zvládne každý. Chceme udělat investování investování skutečně jednoduché a přístupné pro každého. Díky nám může kdokoliv vydělat na zisku z unikátních projektů 4 – 15% ale i více procent ročně z investované částky.
Je to efektivní a rentabilní způsob, který přináší vyšší výnos než na běžném spořicím účtu nebo stavebním spoření. Finance jsou navíc vloženy ve fyzickém majetku – např. v nemovitosti, pozemku atd., což pro investora znamená jednoznačně nižší riziko. Oproti podílovému fondu v našem systému zase vidíte, do čeho investujete.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Za startupem INVESTER stojí dva zakladatelé. Honza je odborník v oblasti financí a investic a je autorem nápadu na jednoduché investování online pro každého. Jakub je autorem investiční platformy a stará se o vizuální stránku projektu a o to, aby nákup investic byl pro uživatele jednoduchý a příjemný. Dále máme menší tým lidí, kteří pro nás zajištují IT řešení, administrativu a prodej.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Chtěli jsme nabídnout alternativu pro všechny, které již nebaví klasické bankovní produkty, spořicí účty a fondy. Věděli jste například, že z peněz na spořicích účtech, které má dnes téměř každý, má banka zisk až 1% denně?

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší částí bylo vymyslet celou koncepci fungování systému, tak abychom měli v investicích přehled a kontrolu a vše bylo bezpečné. Následně další velkou výzvou byla implementace celého řešení a vytvoření samotného internetového portálu. Vytvářeli jsme vlastně novou koncepci řešení, které v tomto smyslu neexistuje zatím nikde ve světě.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Chopit se příležitosti a už ji nepustit. Nenechat se odradit počátečními neúspěchy a překonávat překážky, které jsou spojené s každým začínajícím startupem. Startupů je v dnešní době opravdu hodně a každý tak trochu doufá, že vymyslí nový Facebook. Nicméně konkurenční prostředí je velmi silné a v dlouhodobějším horizontu uspějí jen mimořádné projekty.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se projekt daří dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz