Představujeme Stylify, vizážisty online

Nemáte čas to řešit, ale chcete dobře vypadat? Právě na vás cílí startup Stylify, který pro tyto účely využívá dokonce technologie strojového učení. Na otázky k projektu odpovídal Štěpán Vladyka.

O čem váš projekt je?
Chceme vytíženým mužům pomoci s oblékáním a umožnit jim získat více sebevědomí díky lepšímu stylu. České prostředí je plné mužů, kteří mají dostatek financí a chtějí vypadat dobře. Zároveň je pro ně každá minuta drahá a nemají čas na nakupování a sledování posledních trendů. Právě toto bylo hlavním impulsem pro vytvoření služby Stylify.

A jak to celé funguje? Klient si během pár minut na webových stránkách vyplní svůj osobní módní profil a představu o outfitu. Náš machine learning algoritmus dle zadaných dat navrhne styl oblečení a odešle stylistovi. Následně stylista připraví outfit dle aktuálních trendů, preferencí klienta a výstupu z našeho systému. Designový box s outfitem doručíme kamkoli a kdykoli si klient přeje.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Stylify jsme založili ve třech kamarádech před více než jedním rokem. Společně se mnou je to Vojtěch Hanzl, který má na starosti operativu a Ondřej Jelínek, který má na starosti marketing. V širším týmu máme několik stylistů a stylistek. Od začátku projektu k nám má velmi blízko Kuba Feranec, autor knihy Because of Fashion, jehož zkušenosti z oblasti módy jsou pro nás velmi cenné. Tým se v nejbližší době bude dále rozšiřovat.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
S Vojtou už jsme tehdy nějakou doby přemýšleli, že bychom chtěli společně rozjet nějaký projekt. Vybrali jsme si cílovou skupinu a vygenerovali řádově 5 nápadů. Tou dobou se do diskuze zapojil Ondra (švagr Vojty) a přišel s módním konceptem, který funguje na v Německu. Podívali jsme se tedy po světě na obdobné služby jako je naše a inspirovali se jimi. Do České kotliny jsme však koncept upravili vzhledem k povaze českého zákazníka a prostředí.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Začátky jsou vždy krušné a v mnohém nám pomohl entuziasmus. Svět módy pro nás byl zcela nový, ale naštěstí jsme velmi brzy narazili na Kubu Ferance, který nám pomohl na začátku. Člověk má zároveň vždy očekávání, že věci se budou dít rychleji než tomu pak skutečně je. Trpělivost a výdrž jsou rozhodně atributy, které člověk potřebuje.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Jděte do toho. Ten pocit, když máte prvního zákazníka a je navíc spokojený je skvělý. Úspěch a výsledky za člověkem nepřijdou jen tak. Dost možná vás lidé kolem budou odrazovat, ale často to jsou ti, kteří nic podobného nezkusili a jsou v tomto konzervativní. Mějte chuť, nasazení, trpělivost a jděte do toho.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se daří projekt dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz