Představujeme ZalozFirmu.cz: Jednoduchou a levnou webovou aplikaci pro start podnikání

Jedním z prvních kroků na počátku podnikání je bezesporu založení právního subjektu, pod kterým budeme nabízet své výrobky či služby. Podnikatel tak musí obejít různé úřady, stavit se u notáře a podat návrh na obchodní rejstřík. Kreativním způsobem však vyřešil danou agendu tým okolo projektu ZalozFirmu.cz. Provádí totiž založení firmy přes internet.

Co je ZaložFirmu.cz a co přináší uživatelům?
ZalozFirmu.cz je online služba umožňující začínajícím podnikatelům bezplatné založení nové firmy po internetu. Výhodou této služby je, že uživatelé si mohou veškerou administrativu spojenou se založením firmy vyřídit jednoduše během pár minut z pohodlí domova, aniž by museli složitě studovat postupy spojené se založením firmy, obíhat jednotlivé úřady apod. Služba je přitom zcela zdarma, uživatelé si uhradí pouze zákonné poplatky, které se platí úřadům za zápis firmy do příslušných registrů. Doposud bylo tímto způsobem založeno více než 12.000 nových firem.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Tým ZalozFirmu.cz tvoří kvalifikovaní právníci a registrátoři, kteří zabezpečují, aby registrace firmy byla provedena rychle, kvalitně a v souladu se zákonnými předpisy.

Jakým způsobem projek vznikl?
Projekt vznikl na základě dlouhodobých zkušeností zakladatelů s agendou zakládání firem provozovanou prostřednictvím běžných právních kanceláří. Při realizaci se podařilo řadu věcí automatizovat přímo prostřednictvím webové aplikace portálu a zároveň zabezpečit financování projektu z grantů a partnerských plnění, což umožnilo službu uživatelům poskytnout zdarma.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
V rámci webové aplikace dochází k automatickému zpracování řady údajů a generování dokumentace. Vzhledem k tomu, že struktury zakládaných firem i uživatelé využívající aplikaci jsou značně různorodí (např. uživatelé – cizí státní příslušníci, vyřizování koncesovaných živností, vystavování kmenových listů apod.) , bylo nutné veškeré tyto aspekty zohlednit při naprogramování aplikace.

Na čem pracujete teď?
Koncept online poskytování služeb se nám osvědčil a i uživatelé vítají tento způsob vyřizování jako výhodný. Pracujeme proto na rozšiřování těchto služeb o další agendy, např. online prováděné změny firem, zpracování kupních smluv, online vyřizování insolvencí a další.

Více informací k projektu naleznete na webu ZalozFirmu.cz.

Děkujeme za odpovědi a přejeme další tisíce úspěšně založených firem.

Foto: ilustrační foto

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz