Přestupní stanice otevírá novou pobočku

 Přestupní stanice otevírá novou pobočku

Sociální podnik Přestupní stanice, který jsme dříve představovali, expanduje a nově získává peníze na platforme HITHIT.

Za dva a půl roku své existence pomohla “Přestupka” pěti lidem z ulice, kteří v ní našli zázemí a pochopení a mohli se tak postavit na vlastní nohy. Přestupka je víc než jen sociální podnik, je to společenství lidí, kteří si navzájem pomohou v těžkých chvílích, kteří myslí na své okolí, na životní prostředí. A aby taková komunita mohla dál růst a víc lidí dostalo šanci na nový život, tým kolem Přestupky chce otevřít druhý, větší obchod. Díky tomu se bude moci do pracovního procesu zapojit dalších pět lidí z ulice a stovky kusů oblečení, knih a dalších darovaných věcí najdou nové majitele. Kromě toho má v nových prostorách vzniknout komunitní kavárna, ve které bude možné pořádat více vzdělávacích i volnočasových akcí pro veřejnost.

“Abychom mohli tohoto cíle dosáhnout, spouštíme kampaň na HITHIT. Chybí nám 250 tisíc, které bez pomoci nejsme schopni sehnat. A proto jsme oslovili známé osobnosti a influencery, kteří nás podpořili ve videu a darovali své oblíbené kusy oblečení,” dodává zakladatelka Přestupní stanice Eva Dudová.

S “Přestupkou” spojili své jméno třeba fotograf Tomáš Třeštík, šéfkuchařka Kamu, novinář Filip Titlbach a další. “Jsme moc vděční za jejich podporu,” říká Dudová. V kampani bude možné přispět na novou pobočku a zároveň získat jednu z originálních odměn. Když všechno dobře dopadne, druhá Přestupka se otevře už na podzim!

Zdroj: TZ Přestupní stanice

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz