Přichází další ročník Social Impact Award nově i pro mladší účastníky

Ve čtvrtek 22. února se v České republice rozběhl již 7. ročník největšího mezinárodního akceleračního programu Social Impact Award, který je zaměřen na rozvoj společensky odpovědného podnikání mladých lidí. Díky tomuto akcelerátoru rozjelo své společensky prospěšné podnikání za uplynulých šest let více než padesát studentských týmů. Mezi nejúspěšnější absolventy programu patří například Czechitas, Pragulic, Rekola, Bezobalu, Frusack, Koala Phone, NáZnak, ostravské Centrum Terapie autismu, Nejčr, a další.

Nový ročník Social Impact Award přináší řadu novinek. Poprvé se do něj mohou hlásit mladí lidé ve věku od 14 do 30 let, kteří chtějí realizovat svůj podnikatelský nápad s pozitivním společenským dopadem. Program má také nového patrona. Stal se jím Radek Musil, ředitel crowdfundingové platformy Fundlift, který v rozvoji podnikatelského ducha mladých lidí vidí velký potenciál. „Pro mladé lidi dnes již často není cílem získat zaměstnání v korporaci, ale je to založení vlastního start-upu. Úspěšně rozjet podnikání, ale není snadné a je to o to těžší v momentě, kdy váš projekt má být i společensky prospěšný. Neměla by platit představa, že společensky odpovědné projekty jsou ekonomicky nesoběstačné a „společenská odpovědnost“ je pouze marketingová strategie. Věřím v to, že se společenská odpovědnost bude stávat součástí DNA více a více projektů a Social Impact Award je zde, aby jim s tím pomohl.“

Cílem mezinárodního akceleračního programu Social Impact Award je vytvořit prostor všem mladým lidem, kteří mají nápad, jak udržitelně, inovativně a kreativně řešit společenské a environmentální problémy kolem sebe. „Společensky prospěšné podnikání se stává nedílnou součástí našeho podnikatelského prostředí, je to trend, který k nám přichází ze západní Evropy, a i díky Social Impact Award dokážeme tento trend rozvíjet tady u nás. Je skvělé, že jsme u toho už sedmým rokem,” říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace České spořitelny, generálního partnera projektu.

Social Impact Award, největší mezinárodní akcelerační program pro mladé, trvá 7 měsíců a zahajuje jej roadshow vzdělávacích workshopů napříč Českou republikou. Ta startuje na začátku března, trvá až do konce a dubna. Účastníci si během jednotlivých setkání mohou vyzkoušet metody Idea Generation a Impact Canvasu. Zároveň mohou získat cenné rady pro vyplňování přihlášky a následnou prezentaci projektu před porotou. Součástí letošní vzdělávací roadshow budou také dva mezinárodní workshopy, vedené zahraničními lektory.

Přihlášky jsou otevřené od 1. března do 30. dubna 2018. Odborná porota z nich posléze vybere 10 nejlepších projektů. Desítka finalistů pak v červnu nastoupí do akceleračního programu, ve kterém na finalisty čekají tři měsíce intenzivní práce na rozjezdu projektu.

Po dobu letního akceleračního programu se týmům věnují mentoři ze společnosti PwC ČR. V minulém roce se zapojilo 20 mentorů z oddělení poradenství a auditu, 4 právníci a 2 daňoví poradci. „Ve spolupráci se Social Impact Award spatřujeme velký potenciál. Propojujeme naše odborníky s mladými lidmi, kteří chtějí svůj společensky odpovědný podnikatelský nápad posunout k fungujícímu podnikání. Své obzory si tak rozšiřují nejen zakladatelé start-upů, ale i naši zaměstnanci,” říká Miroslav Pavlas, manažer z oddělení poradenství PwC ČR, mentor projektu Centrum Terapie Autismu z minulého ročníku.

V říjnu tohoto roku proběhne vyhlášení nejlepších týmů. Tři nejlepší získají hlavní výhru ve formě finanční odměny ve výši 1500 EUR od Nadace České spořitelny, poukázky od Copy General na tiskové služby a zároveň budou reprezentanty na Social Impact Award Global v gruzinské Tbilisi. Nově bude vyhlášena také Cena patrona programu, díky které vybraný projekt získá mediální podporu od společnosti Fundlift a Roklen24.cz. Stejně jako v předchozích ročnících, i letos bude září ve znamení hlasování veřejnosti o nejoblíbenější projekt, který se také zúčastní setkání Social Impact Award Global.

Zdroj: SIA

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz