Projekty Stužák, Rodiče za inkluzi a Investigace.cz významně pokročily v akcelerátoru EVZ Lab

 Projekty Stužák, Rodiče za inkluzi a Investigace.cz významně pokročily v akcelerátoru EVZ Lab

Slavnostním večerem se včera ukončil pilotní běh akceleračního programu na rozvoj projektů občanské společnosti a demokracie – EVZ Lab for Civil Society, který v České republice běžel pod záštitou německé nadace EVZ Stiftung a pod křídly coworkingové sítě Impact Hub.

Do prvního ročníku se na jaře tohoto roku přihlásilo 39 projektů z celé České republiky a porota z nich vybrala deset, které dostaly “jízdenku” do čtyřměsíční akcelerace. Vybrané projekty získaly odbornou podporu ze strany mentorů a expertů. Během léta také absolvovaly 16 workshopů, ve kterých se zdokonalily mimo jiné ve finančním a projektovém řízení, strategickém plánování, měření dopadu, prezentačních dovednostech a komunikaci.

– Automat
– České centrum pro investigativní žurnalistiku
– Člověk v tísni – Jeden svět na školách
– Díky, že můžem – Korzo Národní
– Hradecký memoriál
– Institute for Democracy 21
– Kabinet informačních studií a knihovnictví – KISK
– Rodiče za inkluzi
– Stužák
– Zvol si info

„Všechny projekty prošly zásadní transformací svého fungování, někde to znamenalo nastavení zdravých procesů v organizaci, zásadní změnu v komunikaci, či změně celého vizuálního stylu,” říká Karla Štěpánková manažerka programu EVZ Lab. V průběhu slavnostního večera mohla veřejnost svým hlasováním prostřednictvím takzvané Janečkovy metody zvolit 3 projekty, které podle ní udělaly největší pokrok. Návštěvníci večera vybrali studentský projekt Stužák, asociaci Rodiče za inkluzi a skupinu reportérů z Investigace.cz.
Tyto tři “hvězdné” týmy akcelerace získaly pro svůj další rozvoj podporu v hodnotě 20 000 Kč, která zahrnuje roční členství typu Connect v Impact Hubu a voucher na libovolný nákup služeb expertů, mentorů či pronájem v coworkingové síti Impact Hub.

Zdroj: TZ EVZ Lab

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz