První brněnský Startup Weekend je tu

 První brněnský Startup Weekend je tu

Na sklonku roku 2014 se skupina lidí se zkušenostmi z oblasti mobilních technologií, monetizace mobilních aplikací a služeb a z oboru podpory startupů a podnikání v digitálních technologiích rozhodla přinést do Brna akci pod značkou Startup Weekend. V červnu 2015 se bude Startup Weekend hostit nové koworkingové centrum KoPlac.

„Startup Weekend“ je mezinárodně úspěšný neziskový projekt. Komunita nadšenců kolem Startup Weekendu zorganizovala už více než 1000 akcí ve více než 150 zemích po celém světě.

Startup Weekend trvá 54 hodin, během kterých jeho účastníci představí své nápady, vytvoří realizační týmy a pokusí se záměry rozvinout tak, aby v závěrečném porovnání získali přízeň poroty a zvítězili. Na otázky jací jsou účastníci a co je jejich nejčastější motivací vydat se na takovou akci, odpovídá Jan Orava, sám účastník Startup Weekendů a jeden z Brněnských organizátorů: „Akce se účastní dva typy lidí. Jedni mají potřebu sdílet a rozvinout svůj podnikatelský nápad v týmu s novými náhledy na věc, získat další motivaci a potkat podobně založené lidi a diskutovat se zajímavými mentory. A potom přijíždějí ti, co nutně nemají vlastní nápady, ale chtějí být u toho, poskytnout své znalosti vybranému týmu a kteří milují atmosféru těchto víkendů“.

Startup Weekend v Brně je otevřený jakýmkoli projektům a nápadům bez technologického nebo tematického omezení. Jedná se o neziskovou akci, která je připravována skupinou nadšenců, kteří Startup Weekend organizují ve volném čase.

Koworkingový prostor KoPlac poskytne zázemí a prostory pro Brněnský Startup Weekend. Spolek KoPlac provozující koworkingové centrum vznikl v roce 2014. Více informací o akci naleznete na stránkách Startup Weekendu.

Zdroj: TZ organizace

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz