Jak zařídit kancelář

 Jak zařídit kancelář

Kancelář je místo, ve které trávíme spoustu času – mnohdy více, než bychom sami chtěli. Nejen, že v ní pracujeme, ale zároveň v ní jednáme s klienty a obchodními partnery. Kancelář tedy plní i reprezentační funkci. K jejímu zařízení je proto potřeba přistupovat velmi pečlivě.

Nejdříve si vše dobře rozvrhněte. Především si uvědomte, jestli veškerý nábytek bude mít své pevné místo, nebo s ním budete chtít často manipulovat – třeba kvůli velkým poradám. Pro druhý případ je vhodnější nábytek z lehkého a pevného materiálu na kolečkách.

Pevný a bytelný nábytek

Jestliže nábytek přemisťovat nebudete, volte kvalitní nábytek z masivu. Je pevný, bytelný a vypadá dobře i po letech používání. Moderní kancelářský nábytek pak dokreslí atmosféru celé místnosti. Vybírejte tak, aby korespondoval s vaším zaměstnáním. Zatímco mladá komunikační firma by měla mít kancelář spíše vzdušnou a veselou, advokát si může dovolit určitou střídmost, která podpoří jeho váženost.

Žádná kancelář se neobejde bez pracovního stolu, který by měl být nejvýraznějším prvkem celé místnosti. Volte takový stůl, na který snadno umístíte počítačovou sestavu. Kabely by nikde neměly trčet – jinak by se mohlo stát, že o ně někdo zakopne, nebo je nechtíc vykopnete ze zásuvky a přijdete o veškerou rozdělanou práci.

Ani moc velký, ani moc malý stůl

Dobře si rozmyslete velikost stolu – musí se na něj vejít vše potřebné, ale zároveň nesmí být až moc velký – hromadila by se na něm totiž spousta nepotřebných věcí a kancelář by připomínala spíše skladiště. Lepší je, když stůl bude mít dostatek úložného prostoru v poličkách a šuplících.

U stolu nesmí chybět ergonomická židle. Kvalitní designová kancelářská křesla a židle v dnešní době nabízejí kombinaci ergonomičnosti i stylu. Zabrání tedy tomu, aby vás z dlouhého sezení u stolu bolela záda a šíjové svaly, a zároveň dobře vypadá.

Magnetické tabule a poznámky stále na očích

Nad stůl si můžete umístit magnetické popisovací tabule, na které si budete psát poznámky fixou, nebo pomocí magnetů uchycovat nejrůznější papírky jako na klasickou nástěnku. Můžete si na ni napsat klíčové termíny, nápady, schémata i úkoly. Budete je mít stále před očima. Pokud vám whiteboard nezapadne do designu kanceláře, zvolte klasickou korkovou nástěnku. Vyberte ale opravdu kvalitní, nikoli takové výrobky, na nichž se loupe vrchní vrstva a praská dřevo.

Ať vše ladí

Co se týče barev, u velkých ploch a výmalby volte raději světlé přírodní barvy. Celou kancelář můžete oživit barevným dekorem a různými doplňky. Vyvarujte se ale tomu, aby se navzájem přebíjely a působily nesourodě.

Pokud se bojíte, že nedokážete nábytek sami sladit, existují již hotové sestavy kancelářského nábytku, které připravují profesionální designeři.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz