Rekuperace, inovativní způsob hospodaření s teplem

 Rekuperace, inovativní způsob hospodaření s teplem

Dnes Vám řekneme, jaké výhody má rekuperace tepla a proč si tento způsob nakládání s odpadním teplem pořídit do Vaší provozovny či výrobního závodu.

Díky rekuperaci snížíte náklady na teplo a zpříjemníte prostřední, v němž se pohybují Vaši zaměstnanci a klienti. Rekuperace tepla probíhá tak, že odpadní teplo (např. v kuchyni, restauraci, dílně apod.) či vodu (kuchyně, hotelové pokoje, dílny apod.) použijete jako zdroj pro ohřátí vzduchu či vody na vstupu. V praxi to probíhá tak, že teplo z odpadního vzduchu či vody, které je směřováno ven z provozu pomocí instalovaného systému odvětrávacích šachet a odpadních trubek, je použito k ohřátí chladicí

kapaliny ve výměníku, která naopak ohřívá studený vzduch či vodu, které do provozu směřují směrem z exteriéru.
Technologický pokrok již dospěl do fáze, kdy je tato tepelná výměna velmi efektivní. Vstupní vzduch můžete ohřát až na 30 °C a vstupní vodu až na 42 °C. Takto zpracovat lze až 80 % výstupního tepla.

Tento systém zpracování odpadního tepla má pro Vaše podnikání jako celek hned několik výhod:
– menší citlivost na cenu elektrické energie či teplé vody a s tím spojené snazší strategické plánování
– s ohledem na výše uvedené také vyšší konkurenceschopnost. Nízké náklady na teplo nevytváří tlak na zvyšování cen
– vzduch na vstupu je zbaven nečistot a alergenů, což vytváří příjemnější prostředí. Od svých konkurentů se tak nebudete muset – odlišovat cenou či výraznými změnami vlastností Vašeho produktu či služby
– možnost použít systém i jako klimatizaci, která zvyšuje komfort zaměstnanců a zákazníků v letních měsících.

O efektivitu tohoto systému se započítáním vstupních investic se nemusíte obávat. U zařízení se směnným provozem (tj. restaurace, dílny, hotely) činí návratnost investic do systému rekuperace několik měsíců.
Pokud Vás zajímá, jak snížit náklady na teplo u Vaší provozovny, kontaktujte ještě dnes odborníky ze společnosti GT-ENERGY, kteří mají zkušenosti s rekuperací tepla v různých typech zařízení (průmyslové objekty, sklepní prostory, kancelářské budovy, hotelové komplexy, vodní nádrže, bazény, doly, pivovary apod.).

Zdroj: PR zpráva

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz