RepeteBox přináší znovupoužitelné obaly

 RepeteBox přináší znovupoužitelné obaly

U mnoha věcí běžné potřeby se v současnosti uvažuje o jejich recyklovatelnosti. Projekt RepeteBox, jak vychází z názvu, přišel s pevnými a znovupoužitelnými obaly. Na otázky nám nyní odpovídalo více členů týmu a to Richard Bystřický, Nikola a Lukáš Zubalíkovi.

O čem váš projekt je?
Náš projekt je o tom, že přicházíme s nápadem znovupoužitelných obalů vyrobených z banneroviny (jsou pevné a odolné) pro e-shopy a objednávky, které v nich posílají zákazníkům. Do budoucna bychom chtěli zpracovávat co nejvíce bannerů, které se již někde povalují a předělat je na RepeteBoxy. Teď to například děláme pro Alzu, která nám doručila své staré a již nevyužívané bannery.
Naší vizí je dostat RepeteBoxy do budoucna do jakéhokoli e-shopu, kdy zákazník objedná zboží, to mu přijde v RepeteBoxu, on jej poté pošle zpět a e-shop ho může znovu použít. Na tomto kroku soustavně pracujeme a jednáme s partnery.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
V týmu jsme čtyři – Richard Bystřický (CEO), Markéta Podivínská (designérka), Nikola Zubalíková a Lukáš Zubalík (marketing, PR).

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Richard
: Kombinací inspirace ze zahraničí (Skandinávie, USA) a naštvaností při každé obdržené zásilce z e-shopu.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Richard
: Stále jsme ve fázi, kdy hledáme nejefektivnější způsob působení na trhu (jinými slovy – jaký produkt a jak ho používat), takže to nejtěžší je stále před námi. Nicméně náročné bylo najít vhodný materiál a podobu prvních prototypů.
Nikola a Lukáš: Vyjasnit si role v týmu a vypořádat se se specifiky české e-commerce. A taky se nenechat odradit lidmi, kteří v tom nevidí smysl a hledají spíš překážky než cesty, jak všechno vyřešit.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Richard
: Mluvit o tom s relevantními osobami (cílovou skupinou).
Nikola a Lukáš: Nebát se toho a hlavně se nenechat odradit těmi, co tomu nerozumí, ale zároveň argumentují tím, že to určitě nemá smysl.

Na čem pracujete teď?
Richard
: Na tvrdé variantě RepeteBoxu, tedy na systému znovupoužitelné krabice včetně efektivní cesty krabice zpět.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Markéta Podivínská

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz