Rodinné Divadlo je ochotnické, nízkoprahové a sociální

 Rodinné Divadlo je ochotnické, nízkoprahové a sociální

Již od roku 2011 putují herci po české republice a se svými loutkami baví návštěvníky. Přečtěte si, čím je Rodinné Divadlo zvláštní.

Jak byste popsali čtenářům Rodinné Divadlo?

Rodinné Divadlo bylo založeno v roce 2011 a navazuje na desetiletou tradici potulné herecké společnosti principála mr. Funga. Jedním z úspěšných počinů byla loutko-maňásko-činoherní inscenace Pixy (12 představení s účastí na 4 festivalech), která proběhla ve spolupráci s bezdomoveckým divadlem Ježek a čížek v letech 2008-2009 a jejíž obnovená premiéra probíhá právě letos. Rodinné Divadlo je nízkoprahové, ochotnické a sociální – což znamená, že jsme otevřeni spolupráci s novými členy bez předsudků.

Kdo všechno patří do týmu divadla?

Počet členek a členů je proměnlivý. Jedná se cca o 10 lidí. Dlouhodobě spolupracujeme s Bohnickou divadelní společností, Divadlem LSD a s lidmi nejrůzněji znevýhodněnými.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Přerod z běžného divadla do sociálního se udál díky dlouhodobé spolupráci s dnes již neexistujícím, bezdomoveckým souborem Ježek a čížek.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Papírování. Soubor je postaven na práci dobrovolníků, ale něco stojí energie, benzín, pronájmy. Takže musíme čas od času podávat granty. Naštěstí se nám to daří, tento rok díky MČ Prahy 3 a 12.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Komunikovat s lidmi, co už něco podobného dělají, vzájemně se inspirovat.

Na čem pracujete teď?

Do konce roku chceme stihnout ještě několik představení obnovené premiéry Pixyho viz http://pixy.siknese.cz a také jezdíme po festivalech s pohádkami, nejbližší představení najdete na našich stránkách: http://divadlo.siknese.cz.

Rodinné Divadlo

Foto: Li Po Fung
Kresba: Jan Heller

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz