Rozjíždíte vlastní byznys? Potom nevyhazujte peníze

 Rozjíždíte vlastní byznys? Potom nevyhazujte peníze

Velkým problémem začínajících podnikatelů je vyhazování peněz. A to z toho důvodu, že jenom málokdy mají tolik zkušeností, aby si mohli jednoduše spočítat, kolik vlastně mohou správným rozhodováním ušetřit. Samozřejmě většina chce jít na počátku tou správnou cestou, kterou je optimalizace daňového zatížení. Zde můžeme jít cestou dobré účetní či dobrého účetního poradce, ale stejně tak zaujmou i offshore společnosti ve Velké Británii. Díky nim ušetříte na daních a odvodech, a to jenom proto, že zvolíte tu správnou podnikatelskou formu. V tomto směru je to určitě cesta, která patří mezi ty velmi dobré, na které je správné se zaměřit.

Šetřete i na provozu své firmy
Dalším důležitým krokem je šetřit v rámci provozu vaší firmy. Pamatujte, že ne vždy potřebujete to nejlepší počítačové vybavení, nejlepší telefon, nebo luxusní auto. Stejně tak si určitě na začátku vystačíte s klasickou či sdílenou kanceláří, než s luxusním sídlem. Výdaji je ale i tisk faktur či smluv. Ty můžete buď posílat elektronickou formou, nebo zvolit toner od výrobce Canon. Ten spolu s vhodnou tiskárnou a levným papírem zajistí, že náklady na tisk klesnou i o desítky procent. A to může reálně znamenat úspory i v řádech několika tisíc korun českých.

Stejně tak je vhodné si každou investici dobře rozmyslet. Pokud jsou oblasti, ve kterých začínající podnikatelé nejvíce plýtvají (za své peníze dostávají nekvalitní služby), je to marketing, konkrétně potom:
– Online reklama
– Offline reklama
– PR
– SEO optimalizace

Kde peníze získat
Pokud si jste jisti, že právě vy dokážete ušetřit, je vhodné myslet na to, jak peníze získat. Lepší než investor je i s ohledem na výše uvedené půjčka. Požádejte o peníze online a již za pár dní je můžete mít na účtu. A jelikož jsou právě vaše a vytváří vaše závazky, potom věřte, že i takto si bezhlavé utrácení rozmyslíte.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz