Rozvíjejte svou kreativitu 3.: Zamiluje se do barev

 Rozvíjejte svou kreativitu 3.: Zamiluje se do barev

K tvůrčímu myšlení využíváme schopnosti, které jsou v mozku přisuzovány pravé mozkové hemisféře. Právě ta se mimo jiné zaměřuje na vnímání barev. Abyste byli tvůrčí, naučte se vnímat barvy. Poradíme vám jak v rámci třetího dílu seriálu o rozvoji naší tvořivosti.

Pravá mozková hemisféra se stará o naši tvořivost. Není nijak zatížena přesvědčeními a omezeními z minulosti. umožněte jí proto vnímat barvy a ona vás za to odmění vyšší kreativitou.

1. Zaměřte svou pozornost na barvu
Rozhlédněte se jednoduše po okolí a zkuste vnímat pouze odstíny barev. Vidíte předměty žluté, bílé, červené… Vidíte také odstíny barev, které nedokážete pojmenovat. Vnímejte je a zkoumejte, jaké ve vás vyvolávají emoce.

2. Malujte
Druhá rady zní poměrně jednoduše, ale kdo z nás má čas věnovat se malování obrazů? Jděte na to jednoduše. Navštivte nejbližší papírnictví a kupte si vodové barvy. Přesně takové, jaké jste používali na základní škole. Najděte si volných 15 minut třeba před spaním a namalujte si, jaký byl váš dnešní den. Zkuste jej vyjádřit pomocí barev.

3. Oblečte si jinou barvu
Každý z nás má své tradiční oblíbené barvy, které je zvyklý nosit. Zkuste udělat změnu! Vyberte si v obchodě nějakou barvu, kterou typicky nenosíte. Překonejte se, oblečte si ji na sebe. Zkuste se zeptat, co na barvu říká okolí a jaké změny přinesla do vašeho života.

4. Obklopte se barevnými věcmi
Až se příště budete rozhodovat, jakou věc si pořídíte do domácnosti, nezapomeňte se zaměřit na barvu. Zkuste si zakoupit nějakou výraznou. Dostaňte více barev do vašeho života!

 

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz