S čím si hrají kutilové v brněnském FabLabu (2)

 S čím si hrají kutilové v brněnském FabLabu (2)

Nedávno jsme představili několik projektů z kulitské dílny FabLab v Brně. Podívejte se na další nápady jako třeba fotbálek tištěný na 3D tiskárně nebo model čerpadla.

Martin Děrgl: Model čerpadla
Model vysokotlakého čerpadla pro dieslový motor vyrobil pro zákazníka na míru Martin. Spotřebovalo se na něj 1200 metrů filamentu a slouží jako podklad pro finální prototyp.

Tomáš Rozbořil (iotnetwork.cz): Řízení chytrého osvětlení
Fablab nám pomohl hlavně na začátku při vývoji prvních prototypů zařízení pro internet věcí. Od té doby jsme se ale dostali dál. Máme hotový hardware i software pro řízení chytrého osvětlení pro soukromý i veřejný sektor.

Míra Zuzelka: Fotbálek
Kdo by si nechtěl zahrát fotbálek, kde za něj hrajou Storm Troopeři tištěné na 3D tiskárnách. Desky stolu vyrobené na CNC, pole pro hráče vyrobené přesně na míru. A u míry zůstaneme. Byl to totiž Míra Zuzelka, který zrealizoval tento nápad, jehož fotografii vidíte v úvodu článku.

Zdeněk Janošík: Jak na nábytek a pásy
Problém každého kutila je v tom, že má spoustu věcí a potřebuje je někde ideálně roztřízené uložit. Zdeněk na to šel s pomocí laserové řezačky, kde si vyřezal poličky do skříňky z IKEA.

Jiří Mlejnek: Elektronika pro hvězdnou bránu
Hvězdná brána 242 cm vysoká, 296 cm široká vyrobená z lehkých plastů, doplněná o nálepky na plotteru a diody, řízené elektronikou. Brána u nás nevznikla, ale Jirka jí teď ve FabLabu dodělává elektroniku postavenou na dostupnější platformě – Arduinu.

Zdroj: TZ JIC, foto: Archiv FabLab

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz