Skečnouting zažehne jiskru vašim projektům

 Skečnouting zažehne jiskru vašim projektům

Hledáte teď něco? Něco, čím byste mohli oživit nudu všedních dnů? Něco, co by vás bavilo a zároveň přinášelo užitek? Zkrátka něco, čím byste mohli podložit váš pracovní úspěch, projekty a nápady? V tom případě SKEČNOUTING může být tím, nad čím radostně zajásáte „mám to!”. O co jde?

Proč si to všechno neulehčit?
Nahrazování textu hravými obrázky a také způsob, jak si usnadnit spoustu věcí – to je SKEČNOUTING. Je to trend, který se dostává do povědomí stále více lidí. Trend, který využijete při psaní poznámek, při učení, pro vysvětlování, prezentování, učení, na flipcharty a tak podobně. Jde o to co nejlépe vystihnout a nahradit text nebo část textu obrázkem. Ne nebojte se, nemusíte mít talent, pod pojmem obrázek si představte třeba šipku, textovou bublinu, vykřičník, ale i postavičky a tak dále. Skečnouting těží z výhod vizuálního myšlení. Tedy z faktu, že mozek snáze zpracuje obrázky než text, což přispívá k lepšímu zapamatování i k uchopení celého textu. Díky skečnoutingu:

• podpoříte vaši paměť,
• zefektivníte učení,
• lépe vysvětlíte,
• ohromíte, zaujmete, odlišíte se,
• mozek tolik neunavíte.

V praxi to zafunguje následovně:

• s obrázky můžete vyrukovat i na konferenci, čímž předejdete nedorozumění, obrázky budou lépe uchopitelné pro většinu,
• skečnouting vás odliší od konkurence, stačí, když váš nový projekt, vaše produkty zahrnete vlastními obrázky,
• svými obrázky ozdobíte váš web,
• usnadníte si jakékoliv učení či psaní poznámek.

Proč to nemít mnohem hezčí?
Lidé dlouhé texty nečtou, to je holý fakt. A tak lepší, než jim je nutit, naservírujte jim to, co chcete pomocí vtipných skečnoutingových obrázků. Sdělíte tak mnohem víc, ohromíte, budete zapamatovatelní. Obrázky si můžete ozdobit nejen váš diář, nýbrž i weby, výlohy obchodů, tabule, flipcharty. text doplněný obrázky bude hezčí pro oko a jednodušší na pochopení pro mozek.

Proč to nezkusit?
Talent pro skečnouting nepotřebujete. Jednoduché obrázky umí nakreslit každý. Žádný extra čas si tento koníček také nevyžádá. Samozřejmě, tréninkem se v malování zlepšíte, ale víte, kde všude lze malovat? Ve vlaku, při čekání na letišti, o přestávce. Kromě jiného je to i úžasná relaxace.

Navíc inspirace je všude dost. Přijít můžete na workshop, inspirovat se můžete na Youtube kanálu – Jak nastartovat změnu?

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz