Spolek živá obživa – bio, eko a bez obalu

 Spolek živá obživa – bio, eko a bez obalu

V současnosti se pořád čím dál víc rozmáhá BIO – v jakékoliv sféře. A co víc dodat k tomuto obchodu než to, že tady je hlavním aktérem život a vše živé 🙂

O čem váš projekt je?
Náš spolkový bioobchod je společným projektem (chcete-li uvědomělých) spotřebitelů a ekozemědělců, kteří společně hledají nejkratší a nejšetrnější cestu jídla z pole až na stůl. Založili jsme si tak vlastní obchod, kam pouštíme jen takové produkty, které sami chceme. Všechno jídlo bereme v BIO kvalitě, pokud to lze, tak lokálně a bez obalu. Kromě toho máme stáčenou ekodrogerii a společné hromadné objednávky všeho možného.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Náš tým byl vždy velmi organický a proměnlivý. Jádrový tým ale tvořila šestice lidí, jak z oblasti ekologického zemědělství, tak ze strany spotřebitelské až aktivistické.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Za nápadem stojí dvojice Jaroslav Lenhart a Honza Valeška, kteří chtěli přivést koncept ve světě již dobře známých tzv. food co-ops do Česka už dlouho a napasovat ho jak na české podmínky, tak na českou tradici družstevních obchůdků.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Příprava projektu se protáhla právě i díky tomu, že šlo o vedlejší projekt jeho zakladatelů a čekalo se na člověka, který všechno přinese na zem. Což se nakonec i stalo 🙂

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
U nás věci prostě chtěly svůj čas, tak nezoufejte, pokud všechno nejde hned.

Na čem pracujete teď?
Momentálně se snažíme pracovat na větší provázanosti a zapojení široké členské základny a delegování úkolů pro větší flexibilitu celé organizace.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Marek Sedlák

https://youtu.be/_KrNLRKioSQ

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz