Startup FairPlayAuto.cz, obchod s ojetými vozy, umožňuje platbu Bitcoiny

 Startup FairPlayAuto.cz, obchod s ojetými vozy, umožňuje platbu Bitcoiny

Platforma FairPlayAuto.cz, která zprostředkovává přímý prodej ojetých vozů, nyní nabízí možnost platby virtuální měnou. Automobil bude možné prostřednictvím nové služby FairPlayAuto.cz zaplatit Bitcoiny, první celosvětovou digitální měnou, jejíž hlavní výhody tkví v ceně transakce, decentralizaci a bezpečnosti.
Kamenným autobazarům silně konkuruje přímý prodej, což dokládá statistika společnosti Cebia, podle které se tímto způsobem prodala v roce 2016 více než polovina ojetin. Důkazem oblíbenosti prodávání ojetých automobilů napřímo bez prostřednictví autobazaru je i růst portálu FairPlayAuto.cz, který se specializuje na zprostředkování prodeje vozidel z druhé ruky přímo mezi fyzickými osobami. Cílem portálu je vymanit trh s ojetými vozy nejen z područí tradičních autobazarů, které často využívají nekalých praktik, ale také chce být blíž zákazníkům, kteří fandí rozmáhajícím se kryptoměnám, jež nepodléhají rozmarům centrálních bank a vlád.

„Prodej automobilu přes Fair Play Auto je výhodný jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího. Prodávající utrží více než při prodeji přes prostředníka, kupující díky našim službám zase získá jistotu, že kupuje kvalitní vůz bez tradičních rizik, jakým je například stočení tachometru či zamlčení skutečného stavu vozu. Podobně výhodná je pro obě strany také transakce v Bitcoinech. Je provedena během několika vteřin a převod stojí zákazníka v řádu korun, bez ohledu na výši částky. Novinkou zároveň vycházíme vstříc těm zákazníkům, které stejně jako nás lákají alternativní služby,“ uvádí k výhodám platby kybernetickou měnou Bitcoin CEO projektu David Zábrž.

FairPlayAuto.cz jako zprostředkovatel prodeje ojetých aut nabízí celou řadu služeb, a to jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího. Pro obě strany je výhodná například prověrka vozu prostřednictvím Fair Play Pointů, kterou prodejce může získat v autorizovaném servisu Fair Play Auta. Jejich celorepubliková síť již čítá téměř 100 poboček. Mimo to je zde možnost ověření VIN. Prodat auto lze skrze FairPlayAuto.cz také úplně bez starostí, a to díky službám virtuálního showroomu, jehož hlavní výhodou oproti klasickému autobazaru (kromě výrazně nižší provize) je, že auto může být až do uskutečnění prodeje majitelem dále využíváno.

Zdroj: TZ Fair Play Auto

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz