Startup Feedbot na prezentaci v Silicon Valley

 Startup Feedbot na prezentaci v Silicon Valley

Od 18. do 20. září se do křemíkového údolí sjely ty nejzajímavější technologické startupy z celého světa na akci TechCrunch Discrupt 2017. Startupisté dorazili, aby získali příležitost oslovit globální trh, seznámit se s potenciálními investory a na vlastní kůži si ověřit, jestli je všechno opravdu jako v seriálu Silicon Valley od HBO. Díky agentuře CzechInvest se na tuto akci dostali i zástupci ČR s jejich startupem Feedbot.

Feedbot je pardubický startup, který se chce zasloužit o globální modernizaci HR a zvýšení mobility mladých lidí za prací.
79 % lidí, kteří se poohlíží po nové práci, totiž používá sociální média. Tento trend utekl řadě korporátních personálních manažerů. A najít řeč s mladými lidmi a pochopit, jak vlastně přemýšlejí, je pro tyto manažery stále větší problém. Ty tam jsou mýty o líné generaci mileniálů. Mladí lidé vnímají práci jako výzvu a příležitost. Touží po dobrodružství a netráví čas na pracovních portálech.

Feedyou vyvíjí chatbota jménem Feedbot, který bude komunikovat s mladými jejich jazykem. Kdykoliv budou online. Na bázi strojového učení bude sbírat informace o uchazečích, proaktivně komunikovat a pro HR manažery selektovat podle zaslaných informaci. HR manažeři tak mohou využít svůj čas efektivněji – pro pohovory s novými relevantními talenty a péči o stávající zaměstnance.

„TechCrunch Discrupt, na který jsme se dostali díky agentuře CzechInvest, vnímáme jako ideální příležitost zjistit, jak recruitment funguje za velkou louží a zda i americké firmy řeší podobné problémy jako my v Evropě, “ říkají zástupci startupu Feedbot.

Zdroj: TZ Feedyou

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz