Startup VideoBydleni.cz chce změnit zastaralé principy realitního trhu

 Startup VideoBydleni.cz chce změnit zastaralé principy realitního trhu

Na trh internetové inzerce vsoupil realitní portál VideoBydleni.cz. Jeho hlavní výhoda spočívá v prezentování nemovitostí nejen pomocí fotografií, ale formou videa. Hlavním klientem jsou realitní kanceláře. Primární snaha projektu je podle Jakuba Veverky, jednoho ze zakladatelů, tvořit službu, která změní způsob, jakým lidé hledají nemovitosti.

Projekt VideoBydlení vzešel z chuti dvou lidí dělat byznys. Strnitá cesta dala dohromady Jakuba Veverku s Jiřím Tschiharschem. Se zkušenostmi z realitní kanceláře a účetního mínusu kvůli ztrátě kapitálu spojenectvím s nepoctivým obchodním partnerem se oba pustili do startupu VideoBydlení. To se psal rok 2012 a postupně se etabloval na složitém realitním trhu a získal si řadu klientů.

Jaké jsou hlavní výhody? Zhlédnutím video prohlídky získá zájemce představu o dané nemovitosti. „Projekt se tak snaží předejít situacím, kdy zájemce jede na prohlídku nemovitosti se třemi fotkami a z prohlídky odchází zklamán a pouze tak ztrácí čas,“ říká Jakub Veverka, jednatel a spoluzakladatel VideoBydlení.cz.

„Díky tomu, že jdeme za poptávkou tady ještě nyní jsme. Nasloucháme klientům. I díky tomu, že jsme znali bolesti realitních kanceláří z vlastní zkušenosti, mohli jsme všechna řešení psát na míru problémům realitních kanceláří,“ říká jeden ze zakladatelů, Jakub Veverka. Získat první obsah trvalo zapáleným realitním nadšencům přes rok.

Byla to pomalá, dlouhodobá práce. Trvalo dva roky, než realitní nadšenci našli programátora, který napsal platformu VideoBydlení za vyhovujících podmínek. Dnes je programátor Miroslav Hejna, jedním ze společníků.
„V průběhu jednoho roku bychom se rádi dostali na návštěvnost 1 000 000 uživatelů za měsíc. Máme k tomu solidně našlápnuto, již v lednu 2018 jsme vyrostli oproti prosinci 2017 o 30 %. V současné době probíhá SEO a tlačíme nemalé prostředky do linkbuildingu. V číslech bychom chtěli dosáhnout na 2 500 inzerujících realitních kanceláří a cca 60-70 000 unikátních inzerátů. Velký budget spolkne také silné cílení na sociální síti Facebook, který nám dělá krásná čísla. Náš cíl je stát se do roka minimálně trojkou na trhu realitních portálů,“ sdílí svou vizi Jakub Veverka z VideoBydlení.cz.

Zdroj: TZ VideoBydleni.cz

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz