Studenti pomůžou urychlit nástup autonomních vozidel

Společnost Valeo, která investuje ročně do vývoje 1,9 miliardy eur a v České republice má své vlastní vývojové centrum, se stala titulárním partnerem letošní akademické soutěže IT SPY. Ze všech letos obhájených diplomových projektů vybere ten, který zásadním způsobem přispěje k vylepšení počítačového vidění a zpracování dat ze senzorů.

Právě vývoj systémů pro autonomní vozidla vytváří jeden z nejzajímavějších IT trhů budoucnosti. Podle analytické společnosti Gartner bude stačit jen necelá dekáda, než autonomní technologie zcela ovládnou automotive trh. Každý technologický patent tak může mít v budoucnu značný dopad. Valeo přitom věří, že právě čeští a slovenští studenti budou jedni z těch, kteří tyto technologie pomůžou vytvořit.

„Je skvělé vidět, že právě IT řešení pro autonomní dopravní prostředky české a slovenské studenty dlouhodobě přitahují. Počet kvalitních prací, které na toto téma vznikají, je zde opravdu vysoký. A my bychom nyní rádi poukázali na to, že už nastala doba, kdy se tyto nápady mohou uvést do praxe,“ zmiňuje Matouš Kostlivý za Valeo. „V České republice se nachází jeden z našich největších testovacích polygonů pro testování autonomních systémů a každá dobrá myšlenka se tak může rychle dostat do ověřovacího procesu. Pokud se nám podaří dodat naším zapojením do IT SPY studentům odvahu, aby svým nápadům začali klást vyšší cíle, budu jedině rád. Bez nadsázky – čeští a slovenští studenti a absolventi mohou svými vědomostmi přispět k nástupu autonomních vozidel na světové silnice.“

Valeo již dnes umožňuje studentům pracovat na projektech i v době studia v rámci svého R&D programu. Ten je určen pro studenty magisterského a doktorského stupně studia vysokých škol a je uzpůsoben tak, aby jeho účastník mohl zároveň studovat.

Zdroj: TZ Valeo

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz