Tufka přináší originální dekorované látky

 Tufka přináší originální dekorované látky

Tufka je značka originálních látek různého složení, ale vždy vysoké kvality. Přečtěte si více o tom, jak rodinná firma vznikla a s čím se musela potýkat. Na otázky odpovídala Gabrila Hušková.

O čem váš projekt je?
Vyrábíme látky, panely nebo metráže s originálními i limitovanými vzory a motivy. Kromě toho se zaměřujeme i na další galanterní zboží, u něhož dbáme, aby ladilo s látkami. Pro naše zákazníky nabízíme ten nejkvalitnější materiál a možnost vlastní grafiky na látku.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
V našem týmu jsme celkem čtyři. Grafiku navrhuje majitelka společnosti Lucie Erin Laštůvková. Marketing, komunikaci se zákazníky a vše s tím spojené zajišťuje Gabriela Hušková. E-shop má na starosti Radka Stružinská a v neposlední řadě technické věci a vše kolem zajišťuje spoluzakladatel společnosti, manžel Lucky, pan Jiří Laštůvka.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Lucka si několik let lámala hlavu s opakujícím se problémem – kde sehnat originální, kvalitní a hlavně pěkné látky? A jednoho krásného dne byl nápad na světě! Její touha po vlastní seberealizaci, možnost najít zaměstnání, kde by získala pocit využití a zkrátka radost z tvorby, ji a jejího manžela dovedlo k založení společnosti Tufka s.r.o. – originální potištěné látky, které jsou tvořeny srdcem a láskou k zákazníkům. Hlavní inspirací pro tvorbu designových látek je pro nás především naše okolí, podněty od zákaznic a vlastní záliby nebo koníčky. Inspirací je kolem nás opravdu hodně. Stačí se jen pořádně rozhlédnout a nápady jsou na světě.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Popravdě? Asi vše… Začínali jsme opravdu od nuly. Zajištění prostorů nebylo v centru Liberce úplně snadné. Tvorba e-shopu a vše s tím spojené nám dalo pěkně zabrat, vše trvalo delší dobu, než jsme čekali. A v neposlední řadě sehnat spolehlivé a schopné zaměstnance, to také nebylo úplně snadné. Člověk do lidí nevidí a občas, jak se říká, zdání klame. Ale myslím, že jsme vše zvládli na jedničku. Jako tým držíme za jeden provaz a firma se nám rozjela opravdu skvěle.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Každý má spoustu předsudků, věřte, že i my je měli. Důležité je naučit se je zbořit. Jak zní rčení: „Kdo v životě nic nového nezkusí, nic neztratí, ale ani nic nezíská.“ Proto se nebojte myšlenky na vlastní originální výrobky, nebojte se jít za svými sny a mít cíle. Jejich realizace je možná snadnější, než si myslíte.

Na čem pracujete teď?
Budujeme nové spolupráce s ilustrátory a dalšími skvělými lidmi. Těšíme se, až tyto spolupráce představíme. Plány i sny máme velké. Nebojíme se skoro ničeho. Baví nás být prostředníky pro další tvorbu a další unikátní výrobky. Posunout české výrobce o kus dál. Máme rozjednané spolupráce s mnoha značkami a moc se těšíme i na spolupráce budoucí. Pokud někdo má nápad nebo myšlenku a šije, ale narazil na to, že stávající sortiment látek na trhu mu nestačí, tak mu můžeme pomoci vytvořit si tu chybějící látku pro výrobu právě my.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz