Úložné prostory aneb vždy uklizená pracovna

 Úložné prostory aneb vždy uklizená pracovna

Smlouvy, faktury, kancelářské potřeby. A spousta dalšího. To vše se hromadí v každé pracovně. Jenže tato místnost často slouží i k setkávání se zákazníky a obchodními partnery, proto by rozhodně neměla vypadat jako skladiště. Jak na úložné prostory?

Vyberte si správný nábytek do pracovny. Pracovnu je potřeba vybavit především účelně, vše potřebné musíte mít stále po ruce, ale zároveň se nikde nesmí vršit zbytečný nepořádek. Jinak by se mohlo stát, že v něm budete jedinou fakturu hledat několik hodin.

Pozor na příliš velkou plochu stolu

Začněme u stolu. Jistě chcete, aby dominoval celé místnosti a vše se na něj vešlo. Ale pozor. Raději se zaměřte na to, aby se vám na něj vešla celá počítačová sestava a měl dostatečné množství poliček a šuplíků. Pokud si totiž pořídíte stůl s příliš velkou pracovní deskou, jen těžko se časem ubráníte tomu, abyste na ni neodkládali vše potřebné i nepotřebné.

Pokud chcete všechny dokumenty pečlivě roztřídit, abyste je vždy rychle našli, pořiďte si praktické kancelářské regály a skříně. Věci si můžete rozdělit přesně podle svých představ. V případě regálů budete mít vše stále na očích, do skříní naopak můžete uskladnit to, co nemusí být hned vidět.

Široká nabídka skříní a komod

Na chybějící úložné prostory v pracovně myslí i přední designeři, na trhu jsou díky tomu moderní kancelářské skříňky a komody nejrůznějších velikostí i tvarů, takže si může vybrat opravdu každý. Pracovnu tak můžete zařídit přesně podle svých představ.

Jestliže máte v pracovně opravdu málo místa, i pro vás existuje snadné řešení. Stačí si pořídit závěsné police na zeď. Ušetříte prostor a vše budete mít stále po ruce.

Z materiálů vede masiv i kov

Co se týče materiálu, velmi oblíbený je masiv, ale i kombinace dřeva a skla či kov. Podstatné je, aby nábytek byl opravdu kvalitní a plnil svou funkci. Jestliže si pořídíte skříň, která bude pevná skoro jako dům z karet, nemůžete být moc překvapeni, až se vám pod tíhou uložených věcí celá sesune.

Důležitou součástí designu pracovny je i její barva. Výmalbu volte světlou a přirozenou, to samé platí i pro velké plochy nábytku. Že to vypadá suše? Můžete zvolit menší prvky a doplňky v pestrých barvách. Díky světlé výmalbě byste neměli mít problém vše dokonale zkombinovat tak, aby celé zařízení ladilo a pracovna působila harmonickým dojmem. Příliš mnoho barev by naopak mohlo vypadat rušivě.

Hlavní je cítit se dobře

Pracovnu si člověk zařizuje průměrně jednou za 10 až 15 let, mnohdy i jednou za celý život. Proto se nebojte do ní investovat. Nejdůležitější je to, abyste se v ní sami cítili dobře. Jen tak vám půjde práce od ruky. A když v ní budete vítat návštěvu, nebudete se muset za nic stydět.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz